Notowania

złoto
30.03.2017 12:45

Gigantyczne pokłady złota w Chinach. Wydobycie zajmie ponad 40 lat

To najprawdopodobniej największe złoża w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Shandong Gold Group, drugi co do wielkości producent w kraju, odnalazł wielkie pokłady złota w północno-wschodniej części Chin. Jak szacuje przedsiębiorstwo, wydobycie kruszcu zajmie ponad cztery dekady.

382,58 ton złota ma znajdować się w złożu Xiling w północno-wschodnich Chinach – donosi anglojęzyczny portal Chinadaily. Potencjalna wartość tych złóż oszacowana została przez Shandong Gold Group na ponad 150 mld juanów czyli około 22 mld dol.

Odkrycie to uznaje się za największe w historii Chin. Jak tłumaczą naukowcy, to specyficzna charakterystyka geologiczna regionu przyczyniła się do utworzenia największego klastra złota w kraju. Ma mieć on długość 2 tys. metrów, a grubość nawet 67 metrów.


Kopalnia należąca do drugiego największego producenta w Chinach znajduje się w regionie Laizhou-Zhaoyuan na półwyspie Jiaodong. Chińskie firmy zaangażowane w poszukiwania realizują narodowy celu zwiększenia znanych pokładów złota do 14 tys. ton do 2020 roku – podje Bloomberg. Wówczas Chiny byłyby w posiadaniu czwartej części światowych złóż.

Tagi: złoto, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-03-2017

HRABIA SRACZYŃSKIW Polsce największe osiągnięcia w WYDOBYWANIU ZŁOTA MA FIRMA AMBER GOLD!

30-03-2017

BOLODla POpapranych każdy sukces rządu to przykra nowina. To jest takie działanie leniów i nierobów z opozycji.

30-03-2017

HRABIA SRACZYŃSKIA na Białorusi u Antona w ogródku odkryto olbrzymie złoża KARTOFLI!

Rozwiń komentarze (47)