Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw w dół

0
Podziel się:

W tym tygodniu, wg monitoringu e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach w Polsce spadły w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Ceny paliw w dół
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEKUgbrF

*W tym tygodniu, wg monitoringu e-petrol.pl, ceny paliw na stacjach w Polsce spadły w porównaniu z poprzednim tygodniem. *

Ceny hurtowe stabilizują się. Na rynkach międzynarodowych w ostatnich dniach jest nerwowo, lecz bez żadnych bardziej drastycznych skutków dla Polski.

Najnowsze raporty cenowe e-petrol.pl ze stacji paliw w całej Polsce pokazują, że przeciętna cena benzyny "95" jest o 3 gr. niższa niż przed tygodniem i wynosi 4,39 zł/l. O 4 gr. na litrze potaniał przeciętnie olej napędowy, schodząc do poziomu 4,29 zł/l. Autogaz odnotował kosmetyczną zmianę o 1 gr. w górę, do 2,28 zł/l.

bEKUgbrH

Spadki cen paliw tradycyjnych - benzyny i oleju - dotknęły wszystkich województw, choć w różnym stopniu.

Stabilizuje się, po serii spadków cen z ostatnich tygodni, sytuacja w handlu hurtowym paliwami w Polsce. Na międzynarodowych rynkach ropy naftowej i paliw trwają zawirowania związane z kryzysem w światowym sektorze finansowym i z kolejnymi planami ratunkowymi. Rzutują one na ceny również surowca i produktów. Na przemian oglądamy teraz ostre spadki i szybkie zwyżki cen, ropa pozostaje jednak blisko poziomu 100 USD.

Trzeba pamiętać, że ceny na polskim rynku zależą w dużej mierze od dwóch czynników - właśnie notowań ropy i paliw na świecie oraz od kursu złotówki wobec dolara amerykańskiego. Wzajemne relacje tych dwóch wielkości, choć ostatnio zmieniają się dynamicznie, w sumie razem nie powodują na razie żadnych bardziej gwałtownych konsekwencji cenowych dla polskiego rynku.

bEKUgbsi
giełda
wiadomości
Źródło:
e-petrol.pl
KOMENTARZE
(0)