Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nymex
16.08.2013 08:43

Ceny ropy najwyższe od początku sierpnia

Wrześniowy kontrakt na lekką słodką ropę West Texas Intermediate na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku czwartkową sesję zakończył na poziomie 107,33 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

Wrześniowy kontrakt na lekką słodką ropę West Texas Intermediate na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku czwartkową sesję zakończył na poziomie 107,33 dolarów, najwyższym zamknięciu od początku sierpnia, co analitycy łączą z niepokojami geopolitycznymi.

W piątek w porannym handlu wrześniowy kontrakt potaniał o 1 centa do 107,32 dolarów za baryłkę. Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 3 centy do 109,63 dolarów za baryłkę.

_ - Na rynku trwa przeciąganie liny między obawami geopolitycznymi i obawami o ograniczenie programu zakupów aktywów przez Fed _ - ocenił Phil Flynn, starszy analityk rynku w Price Futures Group w Chicago.

Egipskie Bractwo Muzułmańskie nawoływało w piątek do zorganizowania tego dnia po południowych modłach _ marszu gniewu milionów _ w całym Egipcie, aby zaprotestować przeciw rozprawieniu się władz z demonstrującymi zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta.

W następstwie akcji sił bezpieczeństwa wobec zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego zginęło ponad 600 osób.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: nymex, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz