Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną

0
Podziel się

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu spekulacji, że wzrosną gospodarki USA i Chin.

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną
(lagereek/iStockphoto)
bDzqFwYB

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu spekulacji, że wzrosną gospodarki USA i Chin, a to przełoży się na wyższy popyt na paliwa - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 1,13 USD do 91,99 USD. Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 4 centy do 107,07 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że w USA wzrosło zaufanie konsumentów. O 16.00 Conference Board poda ten wskaźnik za maj 2012. Według prognoz wskaźnik zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w tym miesiącu do 69,5 pkt. z 69,2 pkt. w kwietniu.

bDzqFwYD

W Chinach rząd aprobuje zaś podjęcie inicjatyw finansowych, które zachęcą konsumentów do zwiększenia zakupów i pobudzą popyt. - _ Jest trochę oznak optymizmu na rynku _ - mówi Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin _.

Dodaje, że możemy mieć dobre dane z USA, ale w Europie nadal _ jest gorąco _. W poniedziałek nie było na NYMEX w USA handlu na parkiecie. Amerykanie świętowali Dzień Pamięci.

Porównaj na wykresach notowania surowców

bDzqFwZe
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)