Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolar pomógł bykom na rynku srebra

0
Podziel się:

Cena srebra w ubiegłym tygodniu szybowała w górę, powtarzając tym samym wykres złota. W poniedziałek na giełdzie londyńskiej za uncję srebra płacono 13,35 USD i podobnie jak w przypadku złota, odprężenie na linii Wielka Brytania - Irak doprowadziło do spadku wartości srebra.

Cena srebra w ubiegłym tygodniu szybowała w górę, powtarzając tym samym wykres złota. W poniedziałek na giełdzie londyńskiej za uncję srebra płacono *13,35 USD i podobnie jak w przypadku złota, odprężenie na linii Wielka Brytania - Irak doprowadziło do spadku wartości srebra.*

We wtorek płacono za uncję tego kruszcu 13,28 USD. Wzrastające od kilku dni ceny miedzi doprowadziły do zwiększenia atrakcyjności inwestycji w srebro. Również obawa o zapasy tego kruszcu i zakupy funduszy inwestycyjnych sprawiły, że zainteresowanie inwestorów wzrosło i ceny poszybowały w górę. To była bardzo podobna sytuacja do tej jaką mieliśmy w tym samym czasie na rynku złota. Gdy jeszcze dodamy najsłabszego od 2 lat dolara względem euro nie możemy się już dziwić, że cena srebra wzrosła do czwartku i wynosiła 13,58 USD.

W przeliczeniu na złotówki srebro kosztowało w poniedziałek 38,62 PLN i do piątku zyskało na wartości osiągając cenę 39,03 PLN.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)