Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miedź tanieje. Jest szansa na porozumienie w sprawie Grecji

0
Podziel się:

Mimo odżegnywania się greckich władz od negocjacji z tzw. trojką, w piątek zaczęły się rozmowy MFW, EBC i KE z przedstawicielami rządu w Atenach.

Miedź tanieje. Jest szansa na porozumienie w sprawie Grecji
(Aleksandr Kondratuk/RIA Novosti/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje. Rynki czekają na spotkanie Grecja - eurostrefa - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.715,50 USD za tonę, po zniżce o 0,3 proc. W Nowym Jorku miedź w kontraktach na marzec tanieje o 0,3 proc. do 2,5975 USD za funt.

Miedź na giełdzie metali w Szanghaju w dostawach na kwiecień staniała o 0,7 proc. do 41.830 juanów za tonę (6.696 USD). - _ Inwestorzy na rynkach metali patrzą na rozwój wypadków jeśli chodzi o negocjacje dotyczące długu Grecji _ - wskazuje Lian Zheng, analityk Xinhu Futures Co. w Szanghaju.

_ - Myślę, że ministrowie finansów strefy euro osiągną porozumienie z Grecją, bo eurostrefa nie może pozwolić sobie na bankructwo tego kraju _ - dodaje.

W poniedziałek po południu rozpocznie się spotkanie ministrów finansów państw strefy euro. Główny jego punkt to przyszłość programu pomocowego dla Grecji. Pierwsze rozmowy eurogrupy z nowym lewicowym rządem greckim w połowie zeszłego tygodnia nie przyniosły porozumienia.

Mimo odżegnywania się greckich władz od negocjacji z tzw. trojką, w piątek zaczęły się rozmowy MFW, EBC i KE z przedstawicielami rządu w Atenach. Unijne źródła nie wykluczają, że zamiast przedłużenia obecnego programu pomocowego, przyjęty będzie nowy.

Nowe władze greckie domagają się skończenia z narzuconymi przez pożyczkodawców oszczędnościami i chcą restrukturyzacji długu. Obecny program pomocowy kończy się 28 lutego. Zgoda, aby go przedłużyć, musi zapaść jednak wcześniej, bo w kilku krajach strefy euro potrzeba akceptacji takiej decyzji przez parlamenty narodowe.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)