Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nerwowość na rynkach będzie wpływać na spadek cen ropy

0
Podziel się:

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,47 USD, po wzroście o 2 centy.

Nerwowość na rynkach będzie wpływać na spadek cen ropy
(Strocchi/CC/Flickr)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 92,47 USD, po wzroście o 2 centy.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 4 centy do 107,51 USD za baryłkę.

_ - Na rynkach nadal jest dużo niepewności co do sytuacji w strefie euro. Można spodziewać się spadków cen ropy _ - mówi Ken Hasegawa, ekonomista Newedge Group w Tokio.

Nie wiadomo, jak zostanie rozwiązana sprawa Cypru. Agencja ratingowa Standard and Poor's obniżyła w czwartek rating długu tego kraju do poziomu CCC i ostrzegła przed niewypłacalnością.

Nikozja zabiega o pakiet pomocy od zagranicznych kredytodawców, który ma uratować zagrożony upadkiem sektor bankowy wyspy.

_ - Istnieje ryzyko, że wszelkie plany pomocowe okażą się niepopularne i trudne do wprowadzenia w życie, w sytuacji, w której mamy do czynienia z długotrwałym i głębokim regresem gospodarczym (...). W rezultacie uważamy, że rośnie ryzyko, iż (Cypr) nie będzie w stanie obsłużyć swoich długów _ - napisano w komunikacie agencji.

Standard and Poor's podkreśla, że ze względu na brak _ wiarygodnego planu rekapitalizacji i finansowania budżetu _ perspektywa dla Cypru pozostaje negatywna, a rating kraju może zostać ponownie obniżony.

_ - Dopóki nie będziemy mieć mocnych danych makro i nie będzie rozwiązania problemów w Europie, to ropa WTI może poruszać się w przedziale 90,0-93,50 USD za baryłkę _ - uważa Michael McCartny, główny strateg rynkowy w CMC markets w Sydney.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
surowce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)