Notowania

giełda
09.09.2014 08:22

Odwrót od metali. Zobacz co stoi za przeceną?

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6972,00 dolarów za tonę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają. Tanieją również inne metale przemysłowe - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6972,00 dolarów za tonę, po zniżce o 0,3 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień bez zmian - nadal po 3,1680 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad bez zmian - kosztowała 49 tys. 800 juanów (8119 USD). W poniedziałek w Chinach był wolny dzień z powodu święta.

_ - Silny dolar powoduje, że inwestorzy wyprzedają metale _ - wskazuje Hiroyuki Kikukawa, ekonomista Nihon Unicom Inc. w Tokio.

_ - Rynek jest też pod presją po poniedziałkowych danych o spadku importu w Chinach, bo to jest sygnał że słabnie krajowa konsumpcja _ - dodaje.

Import spadł w sierpniu o 2,4 proc. rok do roku, po spadku w lipcu o 1,6 proc. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu importu o 3,0 proc. rdr.

Lepsze były informacje o eksporcie Chin, który wzrósł w sierpniu o 9,4 proc. w ujęciu rocznym, po wzroście w lipcu o 14,5 proc. Tu analitycy oczekiwali wzrostu o 9,0 proc. rdr.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz