Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ceny ropy naftowej. Wzrost czy spadek? Co nas czeka w 2018 r. [WIDEO]

Ceny ropy naftowej. Wzrost czy spadek? Co nas czeka w 2018 r.

 

 

Ropa naftowa nie okazała się tak świetną inwestycją finansową, jak to jest oceniane. Skąd więc takie wrażenie? Wywołane jest dużym dołkiem cenowym w połowie 2017 r. A jaki będzie nadchodzący rok?W ciągu mijającego roku na światowych rynkach ceny ropy brent wzrosły tylko o 5 USD za baryłkę, a ceny ropy WTI o 3 USD za baryłkę.

- W 2018 roku wzrost cen ropy naftowej będzie podobny do tegorocznego, czyli kontynuowane będą niewielkie wzrosty - mówi Michał Stajniak, ekspert XTB. - Ropa WTI powinna naruszyć cenę 62 USD, a w przypadku ropy brent to cena 70 USD.

prognoza, ceny, ropa naftowa
Czytaj także
Polecane galerie
ewg
2017-12-29 13:41
ceny ropy sa stanowczo za wysokie i nie ma sensu podbijac cene specjalnie dla rosji by ta mogla sie zbroić,ceny musza byc niskie!
Trzeba myśleć
2017-12-27 17:32
Ropa naftowa jako surowiec potrzebny do wytwarzania paliwa już dawno powinna być przeżytkiem i odejść do lamusa na rzecz mniej trujących i przede wszystkim znacznie wydajniejszych źródeł energii, jednak zbyt wielu możnych ludzi i grup by na tym straciło, przez co postęp technologiczny w tej dziedzinie jest mocno utrudniony...
antyoszust 33
2017-12-27 08:11
Szanowni współobywatele, ile kosztuje ropa brent to nas w ogóle nie interesuje bo płacimy na stacjach prawie tyle samo kiedy kosztuje baryłka 150 USD jak i kiedy kosztuje 40 USD . Nas interesuje czemu rządy nas tak bardzo oszukują ,okradają i robią to coraz bardziej do tego bezkarnie .
Pokaż wszystkie komentarze (7)