Notowania

dziś w money
14.11.2008 09:58

Rynek surowców nieczuły na poprawę

Bardzo znacząca zmiana sentymentu na rynkach akcji oraz jej następstwa na rynku walutowym nie wywołały zbytnich emocji na rynku surowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Większość surowców i towarów zyskuje na wartości, jednak zwyżki są ograniczone i najczęściej zamykają się w przedziale 3-5 proc. Blisko tej górnej granicy znajdują się miedź i aluminium, sporo zyskuje też pszenica. Kukurydza drożeje mniej, ale jest to kolejny wzrost po zanotowaniu rocznego minimum we wtorek.

Słabo radzą sobie ropa i złoto. W tym pierwszym przypadku mieliśmy pierwotnie do czynienia ze wzrostem powyżej 57 USD za baryłkę (gatunek Brent), jednak ceny dość szybko obniżyły się do 55,80 USD. To z pewnością zbyt mało aby odwrócić widmo testu minimum ze stycznia 2007 roku i rozpocząć większą korektę. A przecież zarówno wzrosty na EURUSD, jak i silne zwyżki cen akcji powinny zdecydowanie służyć cenom ropy. Popyt nie radzi sobie również w przypadku złota. Ceny jedynie powróciły w okolice 730 USD, czyli do poziomu, na którym znajdowały się wczoraj rano.

Tagi: dziś w money, giełda, wiadomości, surowce, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz