Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzeczne prognozy dla rynku miedzi

0
Podziel się:

- Uważam, że metale czekają na swój czas.

Sprzeczne prognozy dla rynku miedzi
(KGHM)
bEKfJhrF

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje o 0,3 proc. W dostawach trzymiesięcznych na London Metal Exchange jest wyceniana na 5.578 USD za tonę. Analitycy są podzieleni co do kolejnych zmian cen tego surowca. Goldman Sachs oczekuje dalszych spadków cen, z kolei Barclays spodziewa się, że notowania czerwonego metalu będą wspierane przez ostatnie dane z Chin.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na wrzesień rośnie o 0,3 proc. do 2,531 USD za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na wrzesień spada o 0,3 proc. do 40.580 juanów (6.535 USD).

Opublikowane w środę lepsze od oczekiwań dane o PKB w Chinach za drugi kwartał - który powiększył się o 7,0 proc. rok do roku wobec spodziewanych 6,8 proc. - wynikały m.in. ze znacznego przyspieszenia wzrostu sektora finansowego. Analitycy oceniają, że ta tendencja może nie być możliwa do utrzymania w obliczu ostatniego załamania na chińskim rynku akcji i podwyższonej zmienności tamtejszych indeksów giełdowych.

bEKfJhrH

- Uważam, że metale czekają na swój czas, bo to właśnie obserwujemy: oczekiwanie na jakiś większy sygnał. Fundamentalnie, rynek metali jest obecnie słaby. Ostatnio notowania jeszcze się pogarszały i sądzę, że może dojść do odbicia cen po zbliżeniu się do skrajnie niskich poziomów - skomentowała sytuację na rynku metali Vivienne Lloyd, z Macquarie Group Ltd. w Londynie.

Notowania cen miedzi w czerwcu i lipcu

Goldman Sachs oczekuje dalszych spadków cen miedzi - o 11 proc. w tym roku. Z kolei Barclays prognozuje, że stymulacja wzrostu PKB w Chinach i zwiększone w jej rezultacie wydatki na sieć energetyczną oraz produkcję kabli stanowić będą wsparcie dla miedzi.

bEKfJhsi
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)