Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Srebro: Komentarz tygodniowy

0
Podziel się:

Zeszły tydzień był okresem załamania się trendu wzrostowego na rynku srebra. Zresztą była to ogólna tendencja na rynku metali szlachetnych.

Zeszły tydzień był okresem załamania się trendu wzrostowego na rynku srebra. Zresztą była to ogólna tendencja na rynku metali szlachetnych.

Po pierwszych sygnałach o silnej korekcie na rynkach akcji w Chinach i USA, które mogą być zapowiedzią bessy, inwestorzy zaczęli zamykać swoje pozycje na rynku surowców. Srebro w poniedziałek kosztowało 14,58 USD za uncję i do piątku wartość tego kruszcu niezmiennie spadała, aż na koniec tygodnia osiągnęła 14,29 USD za uncję.

Spowodowane to było załamaniem się trendu na rynku akcji i rynku surowców. Doprowadziło to do wyprzedaży surowców przez fundusze inwestycyjne, oraz do zamykania swoich pozycji przez graczy krótkoterminowych. Mimo, że spadki na rynku złota ciągnęły w dół srebro to jednak fundamenty tego drugiego metalu okazały się mocniejsze niż wielu przypuszczało. Może to dowodzić, iż korekta będzie krótkotrwała, a inwestorzy zrażeni spadkami na rynku akcji zaczną chętniej inwestować w surowce.

W Polsce ceny kształtowały się podobnie. W poniedziałek uncja tego metalu warta była 43,11 PLN, a w piątek już 42,36 PLN.

komentarz
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)