Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Srebro: komentarz tygodniowy

0
Podziel się:

Połączenie niższych cen miedzi, ropy oraz spadek notowań głównych metali był wystarczającą mieszanką czynników to realizowania zysków.

bEUvGqtN

Ubiegły tydzień rozpoczął się od korekty ceny srebra. W poniedziałek za uncję tego kruszcu płacono 12,86 USD, a we wtorek niewiele mniej – 12,85 USD.Dopiero środa przyniosła pogłębienie się korekty. Ceny spadły wtedy do 12,69 USD za uncję. Impulsem do sprzedaży srebra przez inwestorów była spadająca cena miedzi, ropy i złota. W czwartek nastąpiło jednak silne odbicie. Cena skoczyła do 12,94 USD, co również powiązane było z ogólną sytuacja na rynku metali, jak również ze spekulacyjną chęcią wykorzystania cenowego dołka jaki wytworzył się w środę. Tydzień zakończył się na cenie 12,75 USD za uncję.

W Polsce w poniedziałek płacono za uncję srebra 38,34 PLN. W środę dołek cenowy osiągnął wartość 37,71 PLN i po czwartkowym odbiciu tydzień zakończył się wartością 37,95 PLN za uncję.

Jak wiadomo na srebro w znacznym stopniu wpływają ceny miedzi. A właśnie miedź osiągnęła ostatnio najniższy poziom cenowy od 4 miesięcy – głównie dzięki temu, że inwestorzy realizowali zyski bazując na rosnących obawach odnośnie powiększających się zapasów tego surowca. Połączenie niższych cen miedzi, ropy oraz spadek notowań głównych metali był wystarczającą mieszanką czynników to realizowania zysków.

bEUvGquq
giełda
wiadomości
surowce
KOMENTARZE
(0)