Notowania

miedź
09.06.2014 08:17

Tanieje miedź. Jest śledztwo w sprawie metalu w Qingdao Port

Ceny miedzi w Londynie spadają z powodu śledztwa w porcie Qingdao

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że prowadzone śledztwo w sprawie metalu w Qingdao Port wpłynie na spadek popytu na miedź - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.658,00 dolarów za tonę, po spadku o 0,5 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na lipiec tanieje o 0,5 proc. do 3,0345 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień staniała o 1,5 proc. i jest notowana po 47.510 juanów (7.615 USD).

W Qingdao trwa dochodzenie w sprawie nieuczciwego finansowania transakcji miedzi i aluminium. - _ Inwestorzy nerwowo reagują z powodu tego dochodzenia _ - wskazuje Kazuhiko Saito, analityk firmy brokerskiej Fujitomi Co. w Tokio.

_ - Jednak dane makro z USA i Chin mogą ograniczyć dalszy spadek cen miedzi _ - dodaje.

Generalna Administracja Celna Chin podała, że eksport wzrósł w maju o 7 proc. rdr.

W piątek zaś amerykański Departament Pracy podał, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w maju wzrosła o 217 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 282 tys., po korekcie w dół z 288 tys., a stopa bezrobocia w USA w maju wyniosła 6,3 proc., wobec 6,3 proc. w kwietniu 2014 r.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,4 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 215 tys.

W ub. tygodniu miedź na LME staniała o 2,3 proc., a 6.06. osiągnęła poziom 6.640 USD za tonę, najniższy w czasie sesji od 8 maja.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz