Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoto: komentarz tygodniowy

0
Podziel się:

Ponownie rosnąca cena ropy, oraz oświadczenie rządu Korei Północnej o udanej detonacji bomby atomowej spowodowały ponowny wzrost ceny złota.

Ponownie rosnąca cena ropy, oraz oświadczenie rządu Korei Północnej o udanej detonacji bomby atomowej spowodowały ponowny wzrost ceny złota.

Na poniedziałkowym otwarciu wartość jednej uncji wynosiła 578,25 USD, czyli o 18 USD więcej niż w poprzedni piątek. Zadecydował o tym rosnący popyt na złoto. W momencie gdy jego wartość spadła poniżej 570 USD za uncję inwestorzy stwierdzili, że to już niż cenowy i osiągnięta została granica wsparcia, a zatem ruszyli do zakupów. Ponieważ jednak nastawienie ich było krótkoterminowe, już we wtorek po południu, wraz ze spadającymi cenami ropy, wartość złota lekko spadła osiągając 571,40 USD za uncję. W środę i w czwartek notowania oscylowały wokół 574 USD za uncję. Inwestorzy to środowe i czwartkowe wahanie wzięli za kolejną granicę wsparcia i znów zaczęli lokować w ten kruszec. Ku tej decyzji pchnęła ich rosnąca w piątek cena ropy naftowej. Złoto na zakończenie tygodnia osiągnęło wartość 586,10 USD za uncję.

W Polsce notowania wyglądały następująco: W poniedziałek uncja tego kruszcu warta była 1798,88 PLN i do wtorkowego popołudnia cena spadła do 1777,23 PLN. W środę cena oscylowała wokół 1785 PLN za uncję i w czwartek, z racji różnic kursu walut, nastąpiło wybicie do 1796,81 PLN. Tydzień zakończył się wartością 1817,03 PLN za uncję.

Osiągnięty niedawno niż cenowy, oraz ponownie wzrastający popyt na złoto na rynku jubilerskim, który powoli szykuje się do świąt Bożego Narodzenia, a także popyt wśród inwestorów widzących w tym spadku dobrą okazję do krótko i średnioterminowych lokat – to wszystko zapowiada utrzymanie się trendu wzrostowego w ciągu najbliższych tygodni.

giełda
wiadomości
surowce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.