Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sygnity i Fast Enterprises zawarły ugodę przed mediatorem sądowym

0
Podziel się:

Sygnity i Fast Enterprises, LLC zawarły ugodę przed mediatorem sądowym, podała spółka. Oba podmioty wystąpią do właściwego sądu o zatwierdzenie zawartej ugody oraz o umorzenie wszystkich toczących się między nimi sporów sądowych, podano także.

Sygnity i Fast Enterprises zawarły ugodę przed mediatorem sądowym

"Przedmiotem zawartej ugody jest ustalenie warunków ugodowego zakończenia sporów sądowych w związku z zawartą przez strony umową podwykonawczą w projekcie e-Podatki realizowanym dla Ministerstwa Finansów na podstawie umowy z dnia 1 lutego 2013 roku w przedmiocie budowy, wdrożenia i utrzymania systemu e-Podatki oraz świadczenia usług dodatkowych. Warunki zawartej ugody odpowiadają warunkom uzgodnionym przez Strony w porozumieniu, o którym Emitent informował w raporcie bieżącym nr 1/2021" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia spółka, na podstawie ugody Sygnity i Fast oraz podmioty powiązane z Fast zrzekają się, w maksymalnym stopniu dopuszczalnym prawem, swoich wzajemnych roszczeń wynikających lub powiązanych z zawarciem i wykonywaniem umowy podwykonawczej w ww. projekcie e-Podatki, w tym wzajemnych roszczeń objętych postępowaniami sądowymi oraz zobowiązują się nie dochodzić zaspokojenia ww. roszczeń oraz nie wszczynać jakichkolwiek postępowań dotyczących ww. roszczeń, pod warunkiem spełnienia się określonych w ugodzie warunków niezbędnych do prawno-formalnego zakończenia sporu pomiędzy stronami.

"Wobec powyższego spółka i Fast wystąpią do właściwego sądu o zatwierdzenie zawartej ugody oraz o umorzenie wszystkich toczących się między nimi sporów sądowych" - podsumowano w materiale.

Wcześniej w tym tygodniu Sygnity poinformowało, że w ramach ugody zapłaci swojemu byłemu podwykonawcy 3,75 mln USD, co pozwoli jej to, na rozwiązanie około 36 mln zł rezerw utworzonych na roszczenia Fast Enterprises oraz koszty z nimi związane. W efekcie zysk netto zwiększy się o ponad 18,8 mln zł za I kw. roku finansowego 2020/2021.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)