Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Tauron bez przewodniczącej rady nadzorczej. Beata Chłodzińska zrezygnowała

18
Podziel się

Organ kontrolujący poczynania zarządu spółki energetycznej Tauron został bez przewodniczącej. Rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej złożyła Beata Chłodzińska. Tydzień wcześniej na podobny krok zdecydowało się dwóch innych członków.

Z rady nadzorczej Tauronu odchodzą kolejne osoby.
Z rady nadzorczej Tauronu odchodzą kolejne osoby. (Flickr, Kancelaria Premiera)
bEpHhFNN

"Tauron Polska Energia S.A. informuje, że 27 kwietnia 2020 r. emitent otrzymał oświadczenie Pani Beaty Chłodzińskiej, która pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Emitenta, o rezygnacji z członkostwa w Radzie Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A" - czytamy w krótkim komunikacie spółki.

Jednozdaniowy komunikat uzupełnia jedynie zdanie o tym, że nie znane są przyczyny rezygnacji.

Na czele rady nadzorczej Tauronu Beata Chłodzińska była od sierpnia 2015 roku.

bEpHhFNP
Zobacz także: Ulga w podatkach, tańsze kredyty. Tak rząd pomaga firmom

To kolejne roszady wśród kluczowej kadry spółki, w której udziały ma Skarb Państwa. Dokładnie tydzień temu analogiczne oświadczenia o rezygnacji złożyło dwóch innych członków rady nadzorczej. Był to Jacek Szyk (sekretarz rady) i Marcin Szlenk.

Także oni nie podali przyczyn złożonych rezygnacji.

bEpHhFNV

Powodem opuszczenia rady nadzorczej raczej nie jest bieżąca działalność firmy czy ewentualne problemy związane z epidemią.

"Zakładamy, że przez cały 2020 rok Tauron będzie spółką o stabilnej sytuacji finansowej. Oczywiście sytuacja w zakresie pandemii jest bezprecedensowa, nieprzewidywalna, niemniej jednak ta sytuacja na chwilę obecną nie powoduje jakiegokolwiek zagrożenia w obszarze finansowania" - przekonywał niedawno wiceprezes Tauronu Marek Wadowski.

bEpHhFNW

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

Głównym udziałowcem w spółce jest państwo. Ministerstwo Aktywów Państwowych jest w posiadaniu około 30 proc. akcji Tauronu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpHhFOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Jan kowski
rok temu
ostrzegamy !!!! tauron to najwiekszy oszust i złodziej energetyczny
ja
rok temu
Regulują ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Rząd łączy kopalnie z firmami energet. Pogrąża te firmy. Tracimy też wszyscy w inny sposób, bo ceny akcji firm energet. poleciały w dół po 60-70% (PGE, Enea, Energa były po ponad 20 zł a dzisiaj są po 4-6, Tauron był po ponad 5 zł a jest po 1), a wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Dlatego powstała ksią.ż ka pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna, by ludzie potrafili sami zadbać finansowo o siebie.
tobi
rok temu
no i gitara
bEpHhFOr
ja
rok temu
napewno to opozycjonistka
p9
rok temu
kołowrotek się zaczął wypłata + odprawa i na nowe stanowisko a na jej miejsce inny koleś - i tak mają przez cały rok podwójne pensje . tak robią PISozłodzieje