Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

To byłaby wielka zmiana. Rząd rozważa przywrócenie handlu w niedzielę

2
Podziel się:

Rząd analizuje postulat przywrócenia handlu w niedziele w związku z pandemią koronawirusa, poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk.

To byłaby wielka zmiana. Rząd rozważa przywrócenie handlu w niedzielę
(money.pl)

- Takie postulaty się pojawiają, takie postulaty wczoraj na spotkaniu z premierem zgłosili przedstawiciele PSL. Analizujemy te propozycje - powiedział Dworczyk w programie Tłit WP, zapytany o postulaty dotyczące cofnięcia zakazu handlu w niedziele.

- W takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy, nie można wykluczać z założenia jakiegokolwiek rozwiązania, każde warte jest przeanalizowania - dodał.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

O zniesienie zakazu handlu w niedzielę w czasie stanu epidemii oraz przez 180 dni po jego zniesieniu apelowała wcześniej m.in. Rada Przedsiębiorczości. Ówczesna wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła, że rząd nie rozważa zniesienia tego zakazu.

Handlowcy nie ustają jednak w apelach, by rząd czasowo zawiesił zakaz handlu. Argumentują, że w czasach, gdy klienci proszeni są o zachowanie jak największych odległości i nie grupowanie się, otwarcie sklepów w dodatkowy dzień przyniosłoby same korzyści.

Zdania co do handlu w niedzielę są podzielone. Według ogólnopolskiego badania, wykonanego przez UCE RESEARCH na zlecenie Hiper-Com Poland i Grupy BLIX, 53,5 proc. Polaków jest za powrotem niedziel handlowych. 33,7 proc. jest odmiennego zdania.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
xaxa1212
3 lata temu
dlugo to analizujecie. do grudnia żebyście zdążyli.
Zofia
3 lata temu
Pewnie do kosciola pod przumusem trzeba bedzie na tace nosic