Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trakcja ma umowę na prace na linii Racibórz - Chałupki za ok. 28 mln zł

0
Podziel się:

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podpisały z Trakcją PRKiI umowę na przebudowę sieci trakcyjnej na linii kolejowej z Raciborza do Chałupek, za 28 mln zł, podały PLK. Prace usprawnią podróże do granicy z Czechami, podkreślił zarządca infrastruktury kolejowej.

Trakcja ma umowę na prace na linii Racibórz - Chałupki za ok. 28 mln zł

"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś z firmą Trakcja PRKiI S.A. umowę za 28 mln zł na przebudowę sieci trakcyjnej na odcinku Racibórz - Krzyżanowice - Chałupki. Prace są finansowane z budżetu" - czytamy w komunikacie.

W ramach zadania zostanie przeprowadzona kompleksowa wymiana sieci trakcyjnej nad torem nr 1 między Raciborzem a Krzyżanowicami i nad dwoma torami między Krzyżanowicami a Chałupkami. W sumie PLK przebudują ok. 25 km sieci trakcyjnej. Dzięki temu, pociągi od Raciborza do granicy w Chałupkach przyspieszą do 120 km/h. Nowa sieć trakcyjna jest mniej awaryjna, co wpływa na sprawniejsze podróże. Prace rozpoczną się jeszcze w kwietniu, a ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2019 roku, podano także.

Do tej pory w ramach projektu pn. "Prace na linii kolejowej E-59 na odcinku Kędzierzyn Koźle - Chałupki (granica państwa)", wartego ponad 296 mln zł, PLK zakończyły prace torowe na odcinku Racibórz - Krzyżanowice - Chałupki oraz Bierawa - Kuźnia Raciborska - Nędza. Zostały przebudowane stacje: Nędza, Kuźnia Raciborska, Dziergowice, Krzyżanowice oraz przystanek osobowy Tworków. Nowe urządzenia sterowania ruchem oraz wymiana 27 rozjazdów na stacjach, zapewniają większy poziom bezpieczeństwa i sprawniejszy przejazd pociągów. Bezpieczniej jest także na 22 zmodernizowanych i przebudowanych przejazdach kolejowo-drogowych, przypomniano w materiale.

"W tym roku PLK planują zakończenie wykonania dokumentacji projektowej na przebudowę stacji Racibórz" - dodały PKP PLK.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 1 mld zł w 2018 r.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)