Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
11.10.2019 09:06

Trakcja: Weszła w życie dokumentacja ws. finansowania długoterminowego

Trakcja otrzymała zawiadomienie od mBanku (działającego jako agent ds. współpracy) o spełnieniu się warunków zawieszających w umowie wspólnych warunków z 27 września 2019 r., zawartej pomiędzy spółką, podmiotami powiązanymi, bankami i Agencją Rozwoju Przemysłu, w związku z czym umowa wspólnych warunków weszła w życie, podała Trakcja.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W związku z wejściem w życie umowy wspólnych warunków oraz spełnieniem pozostałych warunków zawieszających wskazanych w aneksie nr 9 z dnia 27 września 2019 r. wprowadzającym zmienioną i ujednoliconą umowę kredytu zawartą pomiędzy spółką oraz podmiotami powiązanymi a mBank, Credit Agricole Bank Polska S.A., Bankiem Gospodarstwa Krajowego, jako kredytodawcami oraz Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., jako pożyczkodawcą, każdy z kredytodawców udostępnił spółce i podmiotom powiązanym swój udział w wypłacie kredytów oraz wystawieniu gwarancji udzielonych na podstawie umowy kredytu w kwotach, które zostały wskazane w raporcie w sprawie finansowania długoterminowego. Jednocześnie środki z kredytów oraz gwarancje zostaną wypłacone lub udzielone w momencie złożenia przez spółkę stosownego wniosku złożonego do mBank" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Trakcja informuje, iż otrzymała od ubezpieczycieli zawiadomienie o spełnieniu się warunków zawieszających wskazanych w aneksie nr 6 z dnia 27 września 2019 r., wprowadzającym zmienione i ujednolicone porozumienie w sprawie ujednolicenia wybranych warunków umów udzielania gwarancji oraz umowy poręczenia z dnia 13 czerwca 2019 roku, pomiędzy spółką, podmiotami powiązanymi oraz ubezpieczycielami, w związku z czym, aneks do porozumienia wszedł w życie.

"Na podstawie aneksu do porozumienia, każdy z ubezpieczycieli wystawi nową gwarancję na podstawie wniosku złożonego przez spółkę" - czytamy dalej.

Wcześniej spółka podawała, że na mocy umowy kredytu, zawartej pomiędzy spółką, podmiotami powiązanymi, bankami i ARP, udzielone zostaną nowe kredyty odnawialne w maksymalnej wysokości 104 600 000 zł oraz pożyczka odnawialna w maksymalnej wysokości 27 600 000 zł, a także nowa linia gwarancyjna na gwarancje zwrotu zaliczek pod kontrakty w maksymalnej wysokości 200 000 000 zł.

Natomiast aneks zawarty z ubezpieczycielami w sprawie udzielania gwarancji zakładał udzielenie spółce odnawialnych linii gwarancyjnych na gwarancje wadialne i dobrego wykonania robót/usunięcia wad i usterek w łącznej maksymalnej kwocie wynoszącej 616 568 276 zł.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,56 mld zł w 2018 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz