Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TSS Europe ma zgodę UOKiK na przejęcie Simple

0
Podziel się

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie Simple przez TSS Europe B.V., podała spółka.

TSS Europe ma zgodę UOKiK na przejęcie Simple
bDJHMtnp

"Działając na podstawie § 4 ust. 3 i ust. 4 w zw. z § 4 ust. 5 Rozporządzenia oraz w związku z pkt 29 wezwania, wzywający niniejszym informuje, że w dniu 11 stycznia 2021 r. wzywający otrzymał decyzję z dnia 8 stycznia 2021 roku w sprawie wydania przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji przedsiębiorców polegającej na przejęciu przez wzywającego kontroli nad spółką w drodze nabycia przez wzywającego akcji. Wzywający niniejszym informuje, że tym samym ziścił się warunek, o którym mowa w pkt 29 wezwania" - czytamy w komunikacie.

W grudniu 2020 r. spółka poinformowała, że zapisy potrwają od 5 stycznia do 5 lutego 2021 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 10 lutego, przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji - 12 lutego.

Akcjonariusze Simple zawarli 10 grudnia z TSS Europe B.V. umowę inwestycyjną, dotycząca sprzedaży do 100% akcji w ramach wezwania. Zgodnie z umową, łączna cena za wszystkie akcje sprzedawane przez akcjonariuszy (56,44% kapitału zakładowego spółki i głosów na walnym zgromadzeniu), którzy podpisali umowę, została ustalona na kwotę 35,34 mln zł tj. 13,01 zł za jedną akcję. Łączna cena za 100% akcji będzie zatem wynosiła 62,61 mln zł.

bDJHMtnr

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 47,07 mln zł w 2019 r.

bDJHMtnS
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)