Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TSS Europe przedłużył termin zapisów w wezwaniu na akcje Simple do 22 lutego

0
Podziel się

TSS Europe B.V. przedłużył termin zapisów w wezwaniu na 100% akcji Simple do 22 lutego, podało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie mBanku. Początkowo zapisy miały być przyjmowane od 5 stycznia do 5 lutego br.

TSS Europe przedłużył termin zapisów w wezwaniu na akcje Simple do 22 lutego
bDAvcaUR

W grudniu TSS Europe B.V. ogłosił wezwanie do sprzedaży 4 812 160 akcji uprawniających do 100% udziałów w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Simple. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 13,01 zł za jedną akcję.

Zaktualizowany przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 25 lutego, a dzień rozliczenia - 1 marca, podano także w informacji.

Wcześniej w tym tygodniu spółka podała, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie Simple przez TSS Europe B.V.

bDAvcaUT

Akcjonariusze Simple zawarli 10 grudnia z TSS Europe B.V. umowę inwestycyjną, dotycząca sprzedaży do 100% akcji w ramach wezwania. Zgodnie z umową, łączna cena za wszystkie akcje sprzedawane przez akcjonariuszy (56,44% kapitału zakładowego spółki i głosów na walnym zgromadzeniu), którzy podpisali umowę, została ustalona na kwotę 35,34 mln zł tj. 13,01 zł za jedną akcję. Łączna cena za 100% akcji będzie zatem wynosiła 62,61 mln zł.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 47,07 mln zł w 2019 r.

bDAvcaVu
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)