Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

TXM otworzył wszystkie sklepy w galeriach. Ale klientów jest dużo mniej

4
Podziel się:

Sieć dyskontów TXM otworzyła wszystkie sklepy, z czego 50 w galeriach handlowych. Widzi jednak istotny spadek liczby klientów w porównaniu z okresem sprzed pandemii.

TXM otworzył wszystkie sklepy w galeriach, ale klientów jest dużo mniej
TXM otworzył wszystkie sklepy w galeriach, ale klientów jest dużo mniej

Pomimo otwarcia wszystkich 213 sklepów TXM oraz sprzedaży online, dyskont spodziewa się spadku liczby klientów. Dlatego oczekuje obniżenia czynszów wynajmowanych powierzchni handlowych.

- Klienci bardzo ostrożnie podchodzą do zakupów odzieży. Pomimo otwarcia sklepów w galeriach handlowych nadal notujemy istotny spadek wejść klientów w porównaniu do okresu sprzed pandemii - powiedział Marcin Łużniak, wiceprezes zarządu TXM.

Dodaje, że firma stoi w obliczu dramatycznego spadku przychodów i bez renegocjacji czynszów nie będzie w stanie zachować skali działalności.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Dyskont, który sprzedaje odzież, tekstylia i artykuły gospodarstwa domowego, widzi jednak światełko w tunelu. Być może konsumenci, którzy z powodu sytuacji gospodarczej muszą teraz zaciskać pasa, będą wybierać tańsze sklepy.

- Towarzyszy nam ostrożny optymizm. Nadal stoimy przed widmem recesji i spadkiem siły nabywczej dużej części konsumentów, dla których dyskonty odzieżowe staną się nowym miejscem zakupów- ocenia Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes zarządu spółki.

Sieć stawia też na patriotyzm lokalny. Zapowiada zwiększenie polskich produktów w ofercie do 50 proc.

W połowie kwietnia TXM informowało, że zamierza zlikwidować placówki, które nie rokują. Dotyczy to ok. 40 sklepów, które stanowią 18 proc. całej sieci.

W pierwszym kwartale 2020 roku przychody ze sprzedaży TXM spadły 50 proc. rok do roku i wyniosły 32 mln zł. Spółka podała, że kluczowym czynnikiem wpływającym na wyniki sprzedaży były ograniczenia wprowadzone w wyniku pandemii COVID-19.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Zambrowiaczek
4 lata temu
TXM nie otworzył wszystkich sklepów. W moim mieście (Zambrów) sklep został zamknięty.
MUSZA OBNIŻYC...
4 lata temu
aby przyciągnąć klientów, którzy będą zainteresowani korzystną ofertą i zakupem... OBNIŻYĆ CENY !!!
Monika
4 lata temu
Ja byłem i kuiplam kozaczki model wiosna 2009. Niedrogo 450 zł i do tego CK. Najważniejsze że logo na całą cholewke - widać nawet z drugiej nawy. Polecam tkm
olgierd
4 lata temu
"W pierwszym kwartale 2020 roku przychody ze sprzedaży TXM spadły 50 proc. rok do roku i wyniosły 32 mln zł. Spółka podała, że kluczowym czynnikiem wpływającym na wyniki sprzedaży były ograniczenia wprowadzone w wyniku pandemii COVID-19." Tak jasne, styczeń, luty i prawie połowa marca były fantastyczne, ale te kilkanaście dni zamkniętych sklepów w marcu zdecydowały o 50% spadku przychodu. Jest słabo bo sklep jest dziadowski a konkurencja duża. I tyle.