Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unimot miał wstępnie 19,1 mln zł jednostkowego wyniku EBITDA w I kw. 2019 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Unimot zanotował 841,8 mln zł jednostkowych przychodów oraz 19,1 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. 

Unimot miał wstępnie 19,1 mln zł jednostkowego wyniku EBITDA w I kw. 2019 r.

"Dane wstępne jednostkowe za I kwartał 2019 r. wynoszą:

o Przychody ogółem: 841,8 mln zł,

o EBITDA (tj. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją): 19,1 mln zł,

o EBITDA skorygowana (tj. zysk EBITDA skorygowany o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego oleju napędowego oraz zdarzenia jednorazowe): 7,5 mln zł.

Spółka podała, że główny wpływ na jednostkowe wyniki finansowe w I kw. 2019 r. miały poniższe czynniki:

  1. Sprzyjające otoczenie zewnętrzne - silny popyt oraz wyraźnie wyższe r/r marże handlowe na oleju napędowym i gazie LPG, a w efekcie także możliwość uzyskania wyższych wolumenów.
  1. Niższe r/r koszty operacyjne w efekcie przeprowadzonego programu optymalizacyjnego.
  1. Zdecydowanie lepsze od wewnętrznych oczekiwań wyniki segmentu biopaliw.
  1. Wycena zapasu obowiązkowego paliw płynnych i uzasadnione przesunięcia - wpływ: +11,6 mln zł.

"Zarząd spółki uznał informacje o danych wstępnych za poufne w związku z faktem, że poziom jednostkowego zysku EBITDA znacząco odbiega od analogicznych danych roku poprzedniego. Przedstawione dane wstępne zostały sporządzone na podstawie dostępnych zarządowi spółki wstępnych danych finansowych za I kwartał 2019 r. W związku z wciąż toczącymi się pracami nad danymi skonsolidowanymi, zarząd zdecydował o opublikowaniu jedynie danych jednostkowych" - czytamy także.

Ostateczne dane zostaną opublikowane w raporcie okresowym za I kwartał 14 maja 2019 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 3,4 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2018 r.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)