Notowania

technologie
10.12.2019 13:06

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro ws wykorzystywania pozycji rynkowej

Warszawa, 10.12.2019 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie przeciwko Allegro, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wszczęliśmy postępowanie przeciwko Allegro. Uważamy, że spółka wykorzystywało swoją pozycję rynkową do faworyzowania swojego sklepu internetowego kosztem ofert niezależnych sprzedawców na platformie Allegro" - powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał, cytowany na profilu Urzędu na Twitterze.

Kwestionowana praktyka Allegro polega po pierwsze na wykorzystaniu informacji niedostępnych dla innych sklepów do pozycjonowania sklepu Allegro. Po drugie, niektóre funkcje promocyjne były dostępne tylko dla sklepu Allegro, wyjaśnił Wojciech Dorabialski z UOKiK.

Anna Sekinda Maicka z UOKiK dodała, że jednym z impulsów do działania Urzędu były liczne skargi od sklepów internetowych na działania Allegro.

Allegro.pl jest największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Społeczność Allegro tworzy ponad 20 mln zarejestrowanych użytkowników, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm: sklepów, importerów, dystrybutorów, producentów.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2019

benekwreszcie.

Rozwiń komentarze (1)