Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

URE cofnął firmie Polski Prąd i Gaz koncesję na obrót paliwami gazowymi

1
Podziel się:

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) cofnął firmie Polski Prąd i Gaz koncesję na obrót paliwami gazowymi, podał Urząd.

URE cofnął firmie Polski Prąd i Gaz koncesję na obrót paliwami gazowymi

"W toku postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia koncesji, regulator ustalił, że spółka Polski Prąd i Gaz wprowadzała odbiorców paliw gazowych w gospodarstwach domowych w błąd co do warunków dostarczania im tych paliw. Przedsiębiorca nie udzielał także odbiorcom pełnych, rzetelnych i wyczerpujących informacji dotyczących ich uprawnień i obowiązków. Przedstawiciele spółki podawali się za pracowników 'gazowni' lub innych podmiotów, unikając wskazywania nazwy swojej firmy jako sprzedawcy gazu. Nie informowali także odbiorców, że celem ich wizyty jest zawarcie umowy sprzedaży gazu, a także nie pozostawiali odbiorcom kopii potrzebnych, wymaganych prawem dokumentów. Dlatego prezes URE cofnął przedsiębiorcy Polski Prąd i Gaz koncesję na obrót paliwami gazowymi" - czytamy w komunikacie.

Spółka Polski Prąd i Gaz odwołała się od rozstrzygnięcia regulatora do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja nie jest zatem prawomocna.

Działania URE mają na celu ochronę interesów odbiorców. Zgodnie z Prawem energetycznym, prezes URE cofa koncesję w przypadku, gdy przedsiębiorca rażąco narusza warunki określone w koncesji lub inne - określone przepisami prawa - warunki wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej, podano w materiale.

W 2019 r. prezes URE cofnął 50 koncesji przedsiębiorcom działającym na rynku energii elektrycznej oraz 23 koncesje gazowe. Główne powody cofania koncesji to: trwałe zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej, niepodjęcie działalności objętej koncesją oraz niedysponowanie środkami finansowymi w wielkości gwarantującej prawidłowe wykonywanie działalności, podano także.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Polak
4 lata temu
Szkoda że URE dopiero teraz zadecydowało się na taki krok, z drugiej strony lepiej późno niż wcale, mając na uwadze fakt właśnie przez pryzmat tej spółki dużo klientów poczuło się oszukanych, nie wspominając iż popsuli rynek gazu dla innych sprzedawców gazu ziemnego, którzy działali i działają uczciwie.