Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

URE: Średnia cena energii elektr. dla gosp. domowych to 0,5055 zł/kWh w 2018 r.

1
Podziel się

Średnia cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wyniosła 0,5055 zł/kWh w 2018 r., podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

URE: Średnia cena energii elektr. dla gosp. domowych to 0,5055 zł/kWh w 2018 r.
bDYPeXit

"Średnia cena energii elektrycznej dla odbiorcy w gospodarstwie domowym uwzględniająca opłatę za świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej, obliczona na podstawie cen zawartych w umowach kompleksowych w roku 2018 wyniosła 0,5055 zł/kWh. Cena zawiera podatek akcyzowy i nie zawiera VAT" - czytamy w komunikacie.

URE podał też średnie ceny sprzedaży ciepła wytworzonego w należących do przedsiębiorstw posiadających koncesje jednostkach wytwórczych niebędących jednostkami kogeneracji w 2018 r. Wyniosły one:

- w jednostkach opalanych paliwami węglowymi 41,89 zł/GJ,

bDYPeXiv

- w jednostkach opalanych paliwami gazowymi 63,55 zł/GJ,

- w jednostkach opalanych olejem opałowym 80,71 zł/GJ,

- w jednostkach stanowiących odnawialne źródła energii 44,20 zł/GJ.

W odrębnym komunikacie prezes URE ogłosił wskaźniki referencyjne dla poszczególnych rodzajów paliw zgodnie z metodologią określoną w rozporządzeniu ministra gospodarki w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń z tytułu zaopatrzenia w ciepło. Wynoszą one obecnie:

bDYPeXiB

- dla paliw węglowych - 1,0,

- dla paliw gazowych - 1,0,

- dla oleju opałowego - 1,0,

- dla paliw wykorzystywanych w odnawialnych źródłach energii - 1,0.

bDYPeXiW
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zdr007
2 lata temu
Od kiedy gospodarstwa domowe nie płacą VAT? Ceny netto podaje się w rozliczeniach z vatowcami, a nie tymi, którzy go nie odliczają. To tak jakby w reklamach podawano ceny np: aut osobowych w cenach netto...