Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
09.09.2019 08:40

Ursus: Sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe

Sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe prowadzone wobec Ursusa w restrukturyzacji, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jako przyczyny uzasadniające wydanie postanowienia sąd wskazał m.in. realizowanie bieżących zobowiązań z opóźnieniem lub ich nieregulowanie oraz implikacje tego stanu rzeczy dla działalności, dużą rotację personalną w składzie zarządu, co według sądu wpływa negatywnie na proces restrukturyzacji, fakt, że spółki zależne również borykają się z problemami finansowymi, a także w ocenie sądu zbyt wolną restrukturyzację kosztową" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze stanowiskiem spółki, popartym co do zasady przez radę wierzycieli uchwałą z 29 sierpnia 2019 r., Ursus zaskarży otrzymane postanowienie i podejmie wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla spółki, wierzycieli i akcjonariuszy rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji, podano również.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2019

DziennikarzCzy przypadkiem sąd tego nie umorzył w sierpniu a to co dziś podajecie to info o doręczeniu decyzji z sierpnia pocztą? Może troszkę więcej szczegółów … Czytaj całość

09-09-2019

AndrzejAle się zawiodłem na tym portalu dzisiaj..., przecież to jest jawne wprowadzanie czytelnika w błąd

Rozwiń komentarze (2)