Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Ursus zaskarży decyzję sądu. Postępowanie układowe umorzone

1
Podziel się:

Ursus ma pod górkę z sądami. Wnioskowane przez firmę przyspieszone postępowanie układowe z wierzycielami zostało umorzone. Decyzja będzie zaskarżona.

Jaki plan ma Ursus na restrukturyzację?
Jaki plan ma Ursus na restrukturyzację? (Materiały prasowe, Ursus)

Zarząd Ursusa otrzymał od nadzorcy sądowego informację o wydanym postanowieniu sądu. Umorzył on przyspieszone postępowanie układowe, o które wnioskowała sama spółka.

Decyzja jest jednak nieprawomocna. Władze zapewniają, że "po doręczeniu postanowienia zostanie ono zaskarżone i zostaną podjęte wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji".

To nie jedyna decyzja nie po myśli Ursusa. Sąd odmówił także otwarcia postępowania układowego wobec jego spółki zależnej, zajmującej się produkcją autobusów elektrycznych - Ursus Bus.

Zobacz także: Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego - "w Warszawie tylko biuro handlowe".

Zarząd przypomina, że w lipcu złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby - jak przekonuje - szybciej niż w drodze zażalenia uruchomić korzystny dla wierzycieli, pracowników i samej spółki proces formalnej restrukturyzacji.

W kwietniu Ursus opublikował plan restrukturyzacyjny oraz propozycje układowe, które zakładają m.in. podział wierzycieli na kilka grup. Na poprawę rentowności biznesu miały pozwolić zmiany, m.in. ulokowanie produkcji w jednym miejscu, produkcja ograniczonego asortymentu, w tym zmiany dotyczące produkcji traktorów - o mniejszej mocy u kooperantów z Korei i Turcji.

Plan zakładał w wariancie optymalnym wypracowanie w tym roku nieco ponad 1 mln zł zysku netto. W 2020 miałby wzrosnąć do 10 mln zł. Tymczasem bilans ubiegłego roku jest ujemny. Ursus miał prawie 141 mln zł straty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
mak
5 lata temu
Dziedzictwo narodowe idzie na dno ???