Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Urzędnicy wykryli kolejne nieprawidłowości u znanego producenta opon. Rachunek rośnie

14
Podziel się:

Urząd Celno-Skarbowy sprawdził rozliczenia podatkowe Firmy Oponiarskiej Dębica za lata 2014-2015 i wykrył błędy. Nakazał zapłatę zaległych prawie 15 mln zł. Podobna kontrola wcześniej wykazała analogiczne nieprawidłowości za lata 2016-2017.

Urzędnicy wykryli kolejne nieprawidłowości u znanego producenta opon. Rachunek rośnie
FO Dębica ma na głowie skarbówkę. (Adobe Stock, lightpoet)

FO Dębica znalazła się kolejny raz na celowniku naczelnika Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Wydał właśnie decyzję dotyczącą rozliczeń podatkowych spółki za lata 2014-2015. Wynika z niej, że firma powinna zapłacić zaległe 14,7 mln zł wraz z odsetkami.

"W decyzjach podatkowych Małopolski Urząd Celno-Skarbowy nie uznał prawa spółki do zastosowania zwolnienia z poboru podatku u źródła, w wyniku czego powstał obowiązek zapłaty przez spółkę, jako płatnika, zaległości podatkowej w wysokości odpowiednio:

- za rok 2014: 6,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynoszą około 3,5 mln zł,

- za rok 2015: 8 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynoszą ok. 3,8 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

Niecały miesiąc wcześniej spółka poinformowała o bardzo podobnych wynikach kontroli dotyczących innego okresu (2016-2017). Tam też urzędnicy wystawili FO Dębica rachunek na blisko 15 mln zł. W sumie więc jest to już około 30 mln zł, które może trafić do budżetu.

Zarząd spółki przyznaje, że analizuje dalsze działania w odniesieniu do decyzji podatkowych. Przysługuje mu m.in. prawo do złożenia odwołania w terminie 14 dni od otrzymania wyników kontroli.

W sumie ponad 30 mln zł to całkiem spora kwota. Zysk FO Dębica za cały 2020 rok wyniósł nieco ponad 68 mln zł. Jest to więc prawie połowa tej kwoty.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Taki sobie
3 lata temu
Dlaczego w tak durnym kraju ktoś uparcie chce prowadzić tu biznesy jak skarbówka tylko szuka by coś znaleźć na biznesmenów. Likwidujcie je i otwierajcie za granicą. Pozbywać się tego durnego obywatelstwa. Cała Afryka tylko czeka by tu przyjechać i mieć to obywatelstwo ale nie myślcie, że będą tu pracować. Będą napadać i kraść oraz brać co chcą włącznie z kobietami. Nie dacie rady 20 dzikim jak wejdą do domu albo obstąpią na ulicy w parku..
zxcvb
3 lata temu
trzeba doinwestować skarbówke i zatrudnić wiecej kontrolerów bo absurdem jest szukanie dziury w całym po 6 latach a nie na bieżąco, gdyby to była prywatna firma przekazana już innemu włascicielowi to plajta murowana
tak tylko kie...
3 lata temu
dlaczego nikt nie sprawdzi opon za powyzej 500 pln za sztuke czemu po sezonie sie warswta dopuszczalna bieznika skonczyla
proszę
3 lata temu
Tusk wróć przyjacielu, ja nie chcę płacić, ja chcę dalej doić skarbówkę, proszę wróć.
aaaa
3 lata temu
a ten księgowy to na pewno specjalista z POKOnanych !!!!!!!!!?????