Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Skarbówka z kontrolą w Dębicy. Producent opon ma do zapłaty ponad 15 mln zł

93
Podziel się:

Wiodący na polskim rynku producent opon FO Dębica znalazł się na celowniku Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Kontrola wykazała nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych za latach 2016-2017. To może słono kosztować.

Skarbówka z kontrolą w Dębicy. Producent opon ma do zapłaty ponad 15 mln zł
Urzędnicy wzięli pod lupę wyniki finansowe FO Dębica za lata 2016-2017. (Shutterstock)

Firma Oponiarska Dębica poinformowała o wynikach kontroli celno-skarbowej. Urzędnicy sprawdzali czy producent odpowiednio wywiązał się z obowiązku zapłacenia podatku dochodowego od osób prawnych. Okazuje się, że kontrola wykryła nieprawidłowości w rozliczeniach sprzed kilku lat.

Uwagi dotyczą 2016 i 2017 roku. W tym okresie FO Dębica "korzystała na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ze zwolnienia z obowiązku poboru podatku u źródła w odniesieniu do należności licencyjnych z tytułu umowy o pomocy technicznej i udzielaniu licencji". Tymczasem skarbówka uznała, że firma nie miała do tego prawa.

Zobacz także: Pensja płatna pod stołem. "Solidarność" chce "policji pracy"

Tym samym FO Dębica musiałaby zapłacić zaległy podatek, którego uniknęła wcześniej. Mowa o 15,5 mln zł powiększonych o odsetki:

- za rok 2016: 7,3 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na teraz wynosiłyby około 2,8 mln zł,

- za rok 2017: 8,2 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na teraz wynosiłyby około 2,5 mln zł.

Zarząd spółki ma 14 dni na ustosunkowanie się do wyniku kontroli. Przyznaje, że analizuje dalsze działania. Wskazuje, że zakończona kontrola celno-skarbowa może przekształcić się w postępowanie podatkowe.

Wraz z odsetkami do zapłaty jest ponad 20 mln zł. To spora kwota. Zysk FO Dębica za cały 2020 rok wyniósł nieco ponad 68 mln zł. Jest to prawie 30 proc. tej kwoty.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
ewfdcs
3 lata temu
Na naszej giełdzie spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
kowalski
3 lata temu
skarbowka wie o bledzie szybko, ale zawsze czeka do ostatniego momentu, zeby o bledzie przypomniec, aby mozna bylo przywalic kare i odsetki. Tak bylo w moim, zwyklego Kowalskiego, przypadku, gdzie blad byl na 100-200zl. Dwa razy czekali kilka lat aby przypomniec sie...
Pittt
3 lata temu
szukanie hajsu czas start :) dobrze, że zarabiam w euro i w sumie już nie wymieniam kasy.
oj taaaak :))...
3 lata temu
dopierdzielić bardzo dobrze. Następnie dać mi 500+ itp. bo mi się należy. HEHE ŚMIEJE SIĘ Z WAS
OBAJ ZORLENU
3 lata temu
Ja nie płacę bo jestem z PIS i CBA może mnie pocałować he he he
...
Następna strona