Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA mogą wprowadzić dodatkowe sankcje wobec Rosji wz. z Nord Stream II

9
Podziel się:

Stany Zjednoczone Ameryki biorą pod uwagę dodatkowe sankcje wobec Rosji w związku z budową gazociągu Nord Stream II, poinformował sekretarz ds. energii Rick Perry.

USA mogą wprowadzić dodatkowe sankcje wobec Rosji wz. z Nord Stream II
bECCdWdN

"Odpowiadając na pytanie, czy USA wprowadzą dodatkowe sankcje w odniesieniu do Nord Stream II, zasugerowałbym, że najprawdopodobniej tak. Trwają rozmowy w administracji rządowej USA i [sankcje] są realną opcją, której użyjemy, jeśli będzie trzeba" - powiedział Perry podczas konferencji prasowej.

Nord Stream 2 to projekt budowy gazociągu poprowadzonego po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec, głównie po trasie istniejącego gazociągu Nord Stream. Właścicielem spółki celowej realizującej projekt jest Gazprom, a finansowanie mają zapewnić koncerny Engie, OMV, Shell, Uniper i Wintershall.

bECCdWeq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
aSd
2 lata temu
Nowe sankcje powinny być przede wszystkim nałożone na Niemcy, bo to one zdradzają sojuszników dla własnego interesu z "wrogiem".
ZwolennikSank...
2 lata temu
Puwinowski system gospodarczy się nie załamie jedynie zmieni kierunek dostaw w strone Chin a te sprzedadzą węgiel Australi a ta Stanom zjednoczonym a te Europie to spowoduje spekulacyjną bańkę i podniesie ceny węgla a tym samym rentowność naszych kopalni:)
Bandyta....
2 lata temu
Ciekawe ze ci co ten rurociąg budują i ci do których ten rurociąg biegnie nie maja z nim problemów. Amerykanie jak chcą uczciwie, żartuje w tym momencie, konkurować to mogą wybudować swój rurociąg pod Atlantykiem do Europy. Może Europą kupi ich gaz. Ha, ha..
bECCdWer
ip
2 lata temu
A co amerykańskie firmy mają do Bałtyku i Europy ? Jakie sankcje? Niech spiespier do siebie.
jonbakari
2 lata temu
sankcje (za krym, donbas i skripala) są już teraz bardzo dokuczliwe w Rosji. Gospodarka nie padnie bo ma stałe wpływy z eksportu surowców, ale od 11 lat dochody rosjan spadają (od początku kryzysu z 2008). Kryzys ekonomiczny zrodził początek kryzysu politycznego. Tak więc dławienie putinizmu się już dzieje. Problemem są Chiny ponieważ to one a nie Zachód mogą przechwycić post-rosyjską przestrzeń. A wtedy nie będzie wesoło ani na wisełką ani w Londynie.