Notowania

Analitycy wierzą, że akcje spółki AB mają szansę na wzrost. Nowa rekomendacja

DM PKO BP szacuje, że zysk netto spółki wyniesie 69 mln zł w roku obrotowym 2016/2017.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

38,9 zł powinna według analityków DM PKO BP kosztować jedna akcja dystrybutora elektroniki, Grupy AB. Oznacza to, że według tej wyceny akcjonariusze mają szanse na jeszcze 10 proc. zysków w porównaniu do kursu zamknięcia ze środy.

Analitycy DM PKO BP podnieśli rekomendację dla akcji Grupy AB do "kupuj" z "trzymaj" oraz cenę docelową do 38,9 zł z 30 zł. Ostatni kurs zamknięcia to 35,2 zł, a w czwartek idzie w górę o około 1 proc.

Analitycy DM PKO BP prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 69 mln zł w roku obrotowym 2016/2017 przy przychodach na poziomie 8,36 mld zł.

"Kontynuacja strategii rozwoju wielu projektów o średniej skali biznesu i jeszcze większej penetracji kanałów detalicznych daje stabilizację i powtarzalność wyników. Dzięki dywersyfikacji regionalnej (Czeskie ATC generuje 45% zysku EBT) AB raportuje najmniejsze spadki rentowności spośród krajowych dystrybutorów.

Nowy magazyn działa już na pełnych obrotach, niewielki capex nie ciąży już spółce, jednak wzrost kapitału obrotowego będzie konsumować generowane FCF. Perspektywę dla hurtu poprawiają silny konsument i powolne rozpędzanie się funduszy unijnych. Ponadto umocnienie PLN wobec EUR i USD może skutkować spadkiem cen produktów, w konsekwencji stymulować popyt w branży" - czytamy w raporcie analityków.

Kurs akcji AB od początku 2017 roku

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2017

hgfdsSzmaty , to nie jest czas na pobłażanie cenzurze .

Rozwiń komentarze (1)