Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AB ma umowę dystrybucyjną z Fujitsu Siemens

0
Podziel się:

Dzięki umowie dystrybucyjnej AB poszerzył asortyment o rozwiązania spełniające wymagania dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników prywatnych.

AB ma umowę dystrybucyjną z Fujitsu Siemens

Dystrybutor sprzętu i rozwiązań IT, spółka AB, podpisała umowę dystrybucyjną z Fujitsu Siemens Computers (FSC), poinformowała spółka w komunikacie.

"Dystrybucja obejmuje sprzedaż notebooków, komputerów stacjonarnych, palmtopów, serwerów i monitorów. Dodatkowo klienci AB będą mogli korzystać z programów promocyjnych i lojalnościowych FSC oraz ze specjalnych rabatów i upustów" - czytamy w komunikacie.

Według raportu firmy Gartner, FSC sprzedał w Polsce w I kw. 2007 r. ponad 59 tys. komputerów uzyskując tym samym pozycję lidera rynku. Wynik ten jest o ponad 68% lepszy w stosunku do analogicznego roku poprzedniego. Firma przoduje także w kategorii komputerów przeznaczonych dla przedsiębiorstw - odnotowała wzrost sprzedaży aż o 71%.

"Dzięki umowie dystrybucyjnej AB poszerzył asortyment o rozwiązania spełniające wymagania dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników prywatnych. Pozwoli to na zwiększenie obrotów i realizację celów strategicznych w roku 2007" - informuje AB.

W 2006 roku przychody ze sprzedaży AB wyniosły 1,230 mld zł (wzrost o 25,1% w stosunku do roku 2005), wynik EBITDA 16,764 mln zł (wzrost o 48%) a zysk netto 9,636 mln zł (wzrost o 59%).

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)