Notowania

ab
25.09.2007 14:26

AB ma zgodę czeskiego urzędu antymonopolowego na przejęcie AT Computers

Czeski urząd antymonopolowy (UOHS) wydał zgodę na przejęcie czeskiej spółki AT Computers Holding przez polskiego dystrybutora sprzętu informatycznego AB, podał UOHS w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czeski urząd antymonopolowy (UOHS) wydał zgodę na przejęcie czeskiej spółki AT Computers Holding przez polskiego dystrybutora sprzętu informatycznego AB, podał UOHS w komunikacie na swojej stronie internetowej. *

AB podpisało w ub. tygodniu umowę zakupu 100% akcji AT Computers Holding, jednego z największych przedsiębiorstw z branży teleinformatycznej działających w Czechach i na Słowacji, za 779 mln CZK, czyli ok. 106,7 mln zł.

AB chce sfinansować przejęcie w 20% 3-letnim kredytem bankowym i w 80% emisją nowych akcji bez prawa poboru, kierowaną do kwalifikowanych inwestorów. W piątek zgodę na emisję dało walne zgromadzenie spółki.

W wyniku przejęcia AB stanie się właścicielem czterech spółek w 100% zależnych od ACTH. Należą do nich AT Computers i AT Computer, które prowadzą działalność dystrybucyjną odpowiednio w Czechach i na Słowacji, a także zarządzająca siecią ponad 200 sklepów detalicznych Comfor spółka Comfor Stores. Do ACTH należy też AT Compus, który posiada fabrykę o mocy produkcyjnej 100 tys. komputerów rocznie.

W I połowie roku spółka AB miała 2,84 mln zł zysku wobec 2,21 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 641,37 mln zł wobec 499,16 mln zł.

Tagi: ab, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz