Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Acciona ma większość w nowej radzie nadzorczej Mostostalu W-wa

0
Podziel się:

NWZA Mostostalu Warszawa SA, zwołane z inicjatywy inwestora strategicznego hiszpańskiej firmy Acciona, powołało we wtorek nową siedmioosobową radę nadzorczą spółki, w której większość mają reprezentanci Acciony.

Acciona ma większość w nowej radzie nadzorczej Mostostalu W-wa

Do rady weszli ze strony Elektrimu: Waldemar Siwak, prezes Elektrimu, oraz Krzysztof Schoenthaler, dyrektor ds. finansowych Elektrimu, a ze strony Acciony: Juan I. Ectrecanales, Gloria Martinez, Vincente de Paredes, Santiago de La Fuente Ramirez oraz A. Doran.

Na WZA reprezentowane było 78,94 proc. kapitału i ogólnej liczby głosów. Rada nadzorcza ma się ostatecznie ukonstytuować we wrześniu.

Od połowy kwietnia tego roku nasilił się konflikt między głównymi akcjonariuszami Mostostalu Warszawa. Odbyły się wówczas dwa walne zgromadzenia spółki. W ich wyniku doszło do wyboru dwóch konkurencyjnych rad nadzorczych, które z kolei powołały dwa zarządy firmy.

'Środowe WZA kończy konflikt między Elektrimem i Accioną' - powiedział Neil Balfour, prezes Mostostalu Warszawa, dotychczas kwestionowany przez Elektrim.

Dodał, że Acciona i Elektrim, inwestorzy strategiczni Mostostalu Warszawa, nadal prowadzą rozmowy dotyczące zmian w zarządzie tej firmy.

Według przedstawicieli Acciony dotychczasowy skład zarządu na czele z Balfourem nie powinien ulec zmianie i zostanie jedynie powiększony o jedną osobę ze strony Elektrimu, odpowiedzialną za działalność operacyjną spółki.

Przedstawiciele Acciony poinformowali, że Elektrim nie zaproponował jeszcze żadnego kandydata.

'Zgodnie z zawartym porozumieniem kandydatury do zarządu Mostostalu Warszawa muszą być możliwe do zaakceptowania przez obie strony' - powiedział Santiago de La Fuente.

Według niego Acciona nie zgodzi się na kandydaturę Andrzeja Marczewskiego, związanego z Elektrimem.

Mostostal Warszawa nie podał prognoz wyniku finansowego na ten rok. Balfour poinformował jedynie, że tegoroczna działalność spółki pozwoli na osiągnięcie progu opłacalności i nie zakończy się stratą.

Mostostal Warszawa odnotował 14,9 mln zł zysku w pierwszym kwartale 2001 roku wobec straty 5,5 mln zł w pierwszym kwartale 2000 roku. Nieskonsolidowane przychody na koniec pierwszego półrocza wyniosły 157,3 mln zł, a zysk netto 8,2 mln zł. W 2000 roku spółka miała 53,96 mln zł straty netto wobec 1,93 mln zł w 1999 roku. Firma liczy w tym roku na zawarcie nowych kontraktów w związku z usuwaniem skutków powodzi.

Acciona ma 49 proc. akcji Mostostalu Warszawa, a Elektrim 28,4 proc.

'Nie jest tajemnicą, że z czasem Elektrim będzie chciał sprzedać swoje akcje' - powiedział Balfour.

Według niego zmiany w akcjonariacie budowlanej spółki nie są jednak przedmiotem obecnych rozmów między Elektrimem i Accioną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)