Notowania

ace
04.04.2014 08:05

ACE chce wypłacić dywidendę za 2013 rok

Spółka zamierza też kontynuować skup akcji własnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Rada Dyrektorów Automotive Components Europe zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w wysokości nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz utrzymanie programu skupu akcji własnych - podała spółka.

- _ Rada Dyrektorów na swoim posiedzeniu w dniu 2 kwietnia 2014 r. zarekomendowała wypłatę dywidendy za rok 2013 w kwocie nie niższej niż 0,15 euro na jedną akcję oraz utrzymanie programu skupu akcji własnych, przy czym oba te składniki powinny zamknąć się kwotą równą ubiegłorocznej łącznej retrybucji akcjonariuszy w kwocie blisko 4 milionów euro _- czytamy w komunikacie.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce ACE

- _ Ostateczna wielkość dywidendy zaproponowana Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy powinna być uzależniona od bieżącej sytuacji finansowej grupy ACE, a w szczególności wydatków inwestycyjnych oraz zapotrzebowania na kapitał obrotowy ze względu na wzrost produkcji oraz rozpoczęcie wdrażania masowej produkcji w Feramo. Rada Dyrektorów uważa ponadto, że dywidenda ta nie powinna naruszać obowiązujących warunków dotyczących długoterminowego finansowania przez banki lub spowalniać procesu rozwoju grupy ACE w przyszłości oraz uniemożliwić osiągnięcie założeń strategii Spółki opublikowanych w końcu 2011 roku _ - dodano.

Z zysku za 2012 r. ACE wypłaciło dywidendę w wysokości 0,07 euro na akcję. ZWZ spółki w czerwcu 2013 r. wyraziło też zgodę na skup akcji własnych. Walne uchwaliło wówczas trzyletni program skupu akcji własnych, zgodnie z którym maksymalna wartość nabywanych akcji nie może przekroczyć 5 mln euro.

Tagi: ace, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz