Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ACEA: Liczba rejestracji aut na paliwa alternatywne wzrosła o 18,7% r/r w II kw.

0
Podziel się:

Liczba nowych samochodów osobowych na paliwa alternatywne zarejestrowanych w Polsce wyniosła 7 796 szt. w II kw. br., co oznacza wzrost o 18,7% r/r, podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).

ACEA: Liczba rejestracji aut na paliwa alternatywne wzrosła o 18,7% r/r w II kw.

Liczba nowych samochodów elektrycznych zasilanych akumulatorem wyniosła 130 (wzrost o 120,3% r/r), liczba hybryd typu plug-in 200 (wzrost o 28,2% r/r). Liczba rejestracji pozostałych hybryd w II kw. to 5 306 (wzrost o 40,2% r/r), a samochodów o innych napędach alternatywnych 2 160 (spadek o 16% r/r).

"W I półroczu 2018 w Polsce zarejestrowano 672 samochody elektryczne (zasilane akumulatorem i hybrydy plug-in), co oznacza prawie 80% wzrost r/r. Pomimo znaczącej dynamiki, taki wolumen sprzedaży plasuje Polskę zaledwie na 15. miejscu wśród państw Unii Europejskiej. Nasz kraj wyróżnia się na tle CEE, gdzie jedynie Węgrzy zarejestrowali więcej aut elektrycznych" - czytamy w komentarzu Exact Systems do danych.

Eksperci Exact Systems zwracają uwagę, że inne kraje z naszego regionu charakteryzują się wyższą dynamiką sprzedaży niż polski rynek.

"Trend odchodzenia od silników diesla na rzecz napędów benzynowych i alternatywnych będzie w najbliższym czasie wzmacniany przez restrykcyjne normy unijne, obowiązujące od 1 września br. Wdrożenie w życie normy Euro 6d TEMP wraz z towarzyszącymi jej nowymi procedurami badania emisji zanieczyszczeń oznacza wzrost kosztów produkcji pojazdów z silnikami spalinowymi, zwłaszcza tych napędzanych na olej napędowy. Producenci muszą dostosować produkcję wybranych modeli do nowych wymogów, żeby otrzymać na nie homologację. Klienci w najbliższych miesiącach zapewne odczują wzrost cen samochodów z napędem spalinowym, ale pojazdy z silnikami elektrycznymi nadal pozostaną wyraźnie droższe. Dlatego rewolucja elektryfikacyjna wymaga wsparcia ze strony władz" - skomentował prezes Exact Systems Paweł Gos.

W pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. w Polsce zarejestrowano 15 807 nowych samochodów osobowych na paliwa alternatywne, co oznacza wzrost o 13,1% r/r, wynika także z danych ACEA.

W całej Unii Europejskiej (z wyłączeniem Malty) popyt na nowe samochody osobowe na paliwa alternatywne wzrósł w II kw. br. o 44,3% r/r do 294 690 szt.

Najwyższe wzrosty w ubiegłym kwartale odnotowano na Litwie (+346,2%), w Grecji (+117,9%) i w Rumunii (+115,2%).

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)