Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Action kupił 49 proc. sklepów Sferis

0
Podziel się:

Action kupił sieć sklepów komputerowych Sferis. Tym samym konflikt między udziałowcami Sferisu i Actiona został rozwiązany.

bEKgFJFh

Action kupił sieć sklepów komputerowych Sferis. Tym samym konflikt między udziałowcami Sferisu i Actiona został rozwiązany.

Sprawa miała początek wraz z debiutem Action na giełdzie. Jak pisze Parkiet, Paweł Tanajno, współwłaściciel PTR (należą do niego salony komputerowe Sferis) wysuwał oskarżenia wobec Actionu o ukrywanie powiązań z tą spółką oraz ich wpływu na wyniki finansowe grupy.

Wątek podjęła wtedy KPWiG, ale nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości w prospekcie. Paweł Tanajno nadal jednak twierdził, że giełdowa spółka była mu winna 3,3 mln zł. Uważał, że Action miał zainwestować w PTR, ale do finalizacji rozmów nie doszło. Druga strona trwała na stanowisku, że PTR nie przedstawił odpowiedniego planu inwestycyjnego, co uniemożliwiało im wypełnienie obietnicy.

bEKgFJFj

Tym samym zakup PTR kończy konflikt trwający od listopada ubiegłego roku. Actina, spółka zależna od Actiony, kupiła 76 udziałów od Pawła Tanajno za 1 mln zł. Transakcja objęła jeszcze 8 udziałów w spółce za 240 tys zł - od osób prywatnych. W ten sposób Action posiada 86 udziałów (z 176), czyli 49 proc.

Akwizycja jest kolejnym krokiem do uporządkowania struktur grupy. Action zapowiedział również, że traktuje kupno udziałów w PTR jako długoterminową lokatę kapitałową.

Przez oskarżenia Tanajno cena akcji Action w ofercie pierwotnej została zmniejszona z pierwotnych 20 zł(górna granica widełek) do 12 zł. Ostatnia rekomendacja "kupuj" DM Millennium wyceniła papiery firmy na 23,1 zł.

bEKgFJFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)