Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Adam Pers powołany na wiceprezesa mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwest.

0
Podziel się:
Adam Pers powołany na wiceprezesa mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwest.

Rada nadzorcza mBanku powołała Adama Persa na stanowisko wiceprezes zarządu ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej z dniem 26 października, podał bank.

"Uchwałą rady nadzorczej banku z dnia 25 października 2017 r. pan Adam Pers został powołany na stanowisko wiceprezes zarządu ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej z dniem 26 października 2017 r. na okres do czasu zakończenia obecnej kadencji zarządu" - czytamy w komunikacie.

Pers jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2008 ukończył studia MBA organizowane przez Szkołę Główną Handlowa. Od 2012 roku pracuje w grupie mBanku. Najpierw jako dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynków Finansowych gdzie był odpowiedzialny za wdrożenie nowej struktury jednostki oraz nowego modelu biznesowego. Wdrożył również nowe zasady współpracy z bankowością korporacyjną jak i obszarem ryzyka. W listopadzie 2013 roku został dyrektorem zarządzającym. Odpowiadał między innymi za nadzór nad sprzedażą produktów rynków finansowych obejmujących klientów korporacyjnych, niebankowe instytucje finansowe, jak również za ich rozwój. W 2016 r. przejął nadzór nad Tradingiem, podano także w materiale.

W połowie września mBank podał, że wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej mBanku Przemysław Gdański złożył rezygnację z pełnionych funkcji bez podania przyczyny. Przewodniczący rady nadzorczej będzie rekomendował powołanie na to stanowisko Adama Persa. Rezygnacja Gdańskiego nastąpi z dniem 25 października 2017 r.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)