Notowania

technologie
06.07.2017 11:30

Adam Wojtkowski obejmuje funkcję dyrektora generalnego Oracle Polska

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 06.07.2017 (ISBnews) - Adam Wojtkowski został nowym dyrektorem generalnym Oracle Polska. Zastąpił na tym stanowisku Piotra Witczyńskiego, poinformowały władze koncernu w Polsce.

"Oracle w krótkim czasie stał się jednym z wiodących, globalnych dostawców usług w chmurze, co potwierdzają chociażby doskonałe wyniki finansowe wypracowane w ubiegłym roku. Chcę umocnić pozycję Oracle w Polsce, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie na rynku IT. Potencjał produktowy firmy i jej kompetencje w obszarze chmury są ogromne, a rynkowe warunki sprzyjają osiągnięciu pozycji lidera. Znajdujemy się bowiem w bardzo ciekawym momencie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, a Oracle może być drogowskazem, jak ten proces właściwie zrealizować" - powiedział Wojtkowski na spotkaniu z dziennikarzami.

Piotr Witczyński zostaje w Oracle na stanowisku wiceprezesa ds. konsultingu w regionie CEE & CIS.

Adam Wojtkowski jest z branżą IT związany jest od ponad 20 lat. Do niedawna pełnił funkcję dyrektora generalnego Dell EMC w Polsce. W latach 2012-2017 kierował polskim oddziałem EMC, wcześniej pełnił funkcję dyrektora działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw w firmie Dell. Przez 6 lat był także związany z Cisco, gdzie pełnił obowiązki dyrektora działu rozwoju sprzedaży do sektora telekomunikacyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Oracle to globalny koncern, który opracowuje sprzęt i oprogramowanie, które współpracują ze sobą w chmurze i w centrach przetwarzania danych przedsiębiorstw.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz