Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agora odpisze ok. 13,6 mln zł z tytułu należności przeterminowanych

0
Podziel się:

Agora podjęła decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego należności przeterminowane, zagrożone prawdopodobieństwem nieściągalności w kwocie ok. 13,6 mln zł od jednego z jej kontrahentów, podała spółka.

Agora odpisze ok. 13,6 mln zł z tytułu należności przeterminowanych
bEIXhjSd

"Powyższa kwota nie jest ostateczna i może ulec zmianie w toku przeglądu jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego spółki i Grupy Agora za okres od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r. prowadzonego przez biegłego rewidenta" - czytamy w komunikacie.

Odpis aktualizujący przeterminowane i zagrożone dużym prawdopodobieństwem nieściągalności należności może mieć istotny negatywny wpływ na wynik finansowy spółki i Grupy Agora, dlatego też zarząd spółki podjął decyzję o publikacji niniejszego raportu bieżącego, podano także.

"Szczegółowe informacje na temat jednostkowych i skonsolidowanych wyników finansowych spółki zostaną przekazane w śródrocznym skonsolidowanym i jednostkowym sprawozdaniu finansowym za okres od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r., które spółka opublikuje w dniu 10 sierpnia 2018 r." - czytamy dalej.

bEIXhjSf

Jednocześnie zarząd spółki informuje, iż podjął wcześniej liczne działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia ze strony kontrahenta. Obecnie spółka podejmuje kolejne zdecydowane i przewidziane prawem działania w celu odzyskania należnych jej płatności, podsumowano w informacji.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

bEIXhjSG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)