Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ailleron wykupił obligacje o wartości nomin. 15 mln zł z kredytu w Raiffeisen

0
Podziel się:
Ailleron wykupił obligacje o wartości nomin. 15 mln zł z kredytu w Raiffeisen

Ailleron uzyskał w Raiffeisen Bank Polska kredyt w kwocie 15 mln zł, który przeznaczył na przedterminowy wykup wszystkich 150 tys. obligacji serii A, podała spółka.

"Zgodnie z warunkami emisji obligacji, obligacje zostały wykupione, po cenie odpowiadającej wartości nominalnej 100 zł/ szt., powiększonej o prowizję z tytułu przedterminowego wykupu 0,10 zł/szt. oraz odsetki należne do dnia wykupu 1,91 zł/szt. Obligacje o łącznej wartości nominalnej 15 000 000 zł zostały wykupione za łączną kwotę z prowizją i odsetkami 15 301 500 zł, tj. po cenie 102,01 zł za jedną obligację" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki szacuje, że przedterminowy wykup obligacji serii A oraz ich refinansowanie 5-letnim kredytem obniży poziom odsetek związanych z obsługą finansowania o 425 250 zł w ciągu pierwszych 12 miesięcy spłaty kredytu, zakładając ten sam harmonogram spłaty zobowiązania, podano również.

Ailleron (dawniej Wind Mobile) jest integratorem i dostawcą autorskich rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających operatorom mobilnym oferowanie nowoczesnych usług i generowanie dodatkowych przychodów. Pod koniec września 2015 roku firma zadebiutowała na głównym rynku GPW, przechodząc z NewConnect.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)