Notowania

akcje
08.11.2018 09:59

Wybory w USA wsparły giełdę. Wall Street mocno w górę

Amerykańska giełda nabiera wiatru w żagle. Odrabia straty po fatalnym październiku. Niespodziewanie motorem do wzrostów okazały się wybory w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP Photo/Richard Drew)
Inwestorzy z USA mają powody do zadowolenia.

Ostatnie 24 godziny na rynkach finansowych upłynęły na dyskusjach dotyczących konsekwencji wyborów w Stanach Zjednoczonych.

- Zgodnie z sondażami, całkowity bilans zysków i strat jest korzystny dla Demokratów, co może zablokować kolejne działania Donalda Trumpa. W efekcie osłabia się dolar, co pomaga rynkom wschodzącym, a polskie blue chipy notują kolejny dzień solidnego odbicia - komentuje Piotr Jaromin, analityk XTB.

Trump walczy z globalizacją. "Mamy się czym martwić"

Wskazuje, że najbliższe dwa lata do kolejnych wyborów prezydenckich będą z pewnością bardzo napięte w amerykańskiej polityce, a zaplanowane reformy i bodźce fiskalne przez Donalda Trumpa stanęły pod dużym znakiem zapytania. Powinno to też ograniczyć apetyty amerykańskiego banku centralnego na podwyżki stóp procentowych.

Wyniki wyborów pozytywnie odebrali inwestorzy z nowojorskiej giełdy. Główne indeksy na Wall Street poszły do góry ponad 2 proc. Rzadko można obserwować tak mocną zwyżkę cen akcji w USA. Co więcej, jak zauważają zagraniczne media, takiej reakcji rynku po wyborach nie było od 1982 roku.

Przebieg poniedziałkowej sesji na Wall Street

- Ciekawa jest jedna z pierwszych wypowiedzi prezydenta Trumpa, który stwierdził, że jest gotów na współpracę z Demokratami, jeśli powstrzymają się od rozpoczynania śledztw przeciwko niemu. Naszym zdaniem nie ma na to szans, bo większość w Izbie daje Demokratom nowe możliwości w tym zakresie i będą oni w pełni z tego korzystać, aby za wszelką cenę usunąć Trumpa z polityki - zauważa Przemysław Kwiecień.

Ekonomista XTB wskazuje, że dlatego może dziwić nieco hurraoptymistyczna reakcja rynków akcji. Według niego, spięcia w amerykańskiej polityce, ale co jeszcze bardziej istotne zaostrzenie stanowiska przez Trumpa w polityce zagranicznej w celu odwrócenia uwagi są tylko kwestią czasu.

Wzrosty na giełdzie w USA były od dawna wyczekiwane, bo przez ostatni miesiąc akcje zaliczyły bardzo mocny zjazd. Wielu obserwatorów wieszczyło już głębszy kryzys, ale teraz sytuacja wygląda już dużo lepiej.

Tegoroczne notowania indeksu S&P500

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

Tagi: akcje, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2018

dziedzic pruskiJest bardzo dobrze, General Electric Corporation "rodu" Rockefellerów już ogląda dno od spodu, tak będzie z wszystkimi korporacjami i bankami. O dacie … Czytaj całość

08-11-2018

WygaBioton , czy NWZA zadecyduje o dalszym istnieniu spółki ? , przy tak dużym zadłużeniu?

08-11-2018

PrawyCzy wszyscy na Wall street są leworęczni?

Rozwiń komentarze (3)