Notowania

Kolejne spadki na Wall Street. Giganci sporo stracili

Amerykańskie indeksy straciły podczas piątkowej sesji po kilka procent. Choć i tak na starcie notowań wyglądało to znacznie gorzej. Największe spadki zaliczyły akcje gigantów, przede wszystkim Amazona. Stracił również Alphabet, czyli właściciel Google.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)
Spółka Jeffa Bezosa straciła w piątek prawie 8 proc.

Amerykańskie indeksy straciły podczas piątkowej sesji po kilka procent. Choć i tak na starcie notowań wyglądało to znacznie gorzej. Największe zjazd zaliczyły akcje gigantów, przede wszystkim Amazona. Stracił również Alphabet, czyli właściciel Google.

Na piątkowej sesji Amazon stracił niespełna 8 proc. - to jeden z najwyższych spadków wśród spółek notowanych na amerykańskim indeksie Nasdaq. Choć na starcie sesji wydawało się, że może być jeszcze gorzej. Kurs akcji na otwarciu z 1780 dol. spadł w pewnym momencie nawet do 1603 dol. Ostatecznie sesja zamknęła się na kursie 1642, co oznaczało dokładnie 7,82 proc. spadku.

W piątek stracił również Alphabet, czyli właściciel Google. Ale w porównaniu do spółki Jeffa Bezosa spadki nie były aż tak bolesne. Sesja zakończyła się na 1,8 proc. obniżce kursu akcji. Nie najlepszą sesję zanotowały również Apple, Netflix czy Facebook, które straciły średnio po 3-4 proc.

"Włoski kryzys może być początkiem armagedonu" - dr A. Bartoszewicz w "Money. To się liczy"

To nie jest najlepszy czas dla amerykańskiej giełdy. Największe indeksy kolejny dzień z rzędu tracą na wartości. S&P500 spadł na koniec tygodnia o 1,73 proc., a Nasdaq - o ponad 2 proc.

Skąd takie przeceny? - Wyniki pokazane przez spółki zeszłej nocy były rozczarowujące. Zwłaszcza Amazon nie wróży dobrze całej gospodarce. Jego wyniki potęgują obawy o siłę amerykańskiej konsumpcji - powiedział Carsten Brzeski, główny ekonomista z ING, cytowany przez PAP Biznes.

- Google i Amazon nie spełniły oczekiwań co do poziomu przychodów. W kursach akcji obu spółek jest już wiele dobrych informacji, a biorąc pod uwagę, jak nerwowy jest obecnie rynek, widać, że szuka on powodów do przeceny - dodał z kolei Mohammed Kazmi, zarządzający portfelami z Union Bancaire Privée.

Chodzi przede wszystkim o przychody spółek. W trzecim kwartale były one znacznie niższe od spodziewanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wall street, amazon, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2018

RPawłowski"...Wyniki pokazane przez spółki zeszłej nocy były rozczarowujące. Zwłaszcza Amazon nie wróży dobrze całej gospodarce. Jego wyniki potęgują obawy o … Czytaj całość

28-10-2018

Inżynier Mamońdwa miesiące temu z znanej "firmie" zlikwidowałem jednostki uczestnictwa w funduszu, do dzisiaj otrzymałem drobną część moich pieniędzy a jednostki … Czytaj całość

28-10-2018

groniarJuż jest pozamiatane, państwa BRICS kontrolują światowe finanse i gospodarkę. Od nich zależy, czy kryzys światowy wybuchnie jutro, czy za tydzień.

Rozwiń komentarze (3)