Notowania

pko bp
18.08.2011 08:28

Akcje PKO BP nie dla drobnych graczy?

Ministerstwo Skarbu Państwa boi się, że ostatnie spadki na giełdzie zniechęcą inwestorów do kupowania papierów banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Wrześniowa oferta PKO BP może być zamknięta dla inwestorów indywidualnych w związku z ostatnimi spadkami na giełdzie.

_ Do tej megaoferty może teraz w ogóle nie dojść lub - co bardziej prawdopodobne - może ona zostać okrojona. W grę wchodzi nawet całkowita rezygnacja z oferowania akcji inwestorom indywidualnym _ - pisze _ Gazeta Wyborcza _.

Na taki scenariusz mają naciskać szefowie PKO BP, którzy obawiają się, że w obecnej sytuacji na giełdach drobni inwestorzy nie dopiszą, a według dotychczasowych planów ma do nich trafić 25-30 procent akcji wartych około 1,5 miliarda złotych.

Decyzja o ewentualnym okrojeniu oferty ma zapaść w przyszłym tygodniu. Rzecznik MSP Maciej Wewiór zapewnia, że prace nad ofertą przebiegają _ zgodnie z planem _. Tymczasem analitycy znający bank w nieoficjalnych rozmowach z _ Gazetą _ zapewniali, że oferta państwowych akcji PKO BP sprzeda się nawet bez udziału drobnych inwestorów.

Kurs PKO BP w ciągu ostatnich trzech miesięcy spadł o kilkanaście procent

_ - Oddźwięk podczas ostatnich prezentacji banku wśród dużych inwestorów zagranicznych był bardzo pozytywny. Wiele ważnych funduszy inwestycyjnych nie jest jeszcze w akcjonariacie PKO BP i ta oferta jest dla nich szansą, by doważyć się akcjami banku _ - cytuje _ Gazeta _ swoich rozmówców.

W drugiej połowie lipca MSP podało w komunikacie, że wtórna oferta publiczna akcji PKO BP planowana jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2011 roku. Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać w niej do 5 procent wszystkich akcji PKO BP, a Bank Gospodarstwa Krajowego - 10,25 procent akcji.

Więcej o ofercie PKO BP
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/grad;ta;oferta;odbije;sie;echem;na;swiecie,154,0,802458.html) Grad: Ta oferta odbije się echem na świecie 30 czerwca na giełdzie ma zadebiutować Jastrzębska Spółka Węglowa, a w drugiej połowie września dojdzie do wtórnej oferty publicznej akcji PKO BP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;o;emisji;pko;bp;prospekt;latem;w;knf,211,0,816851.html) Grad o emisji PKO BP: Prospekt latem w KNF Minister zapowiada, że decyzje dotyczące wielkości wypłaty dywidendy z PZU zostaną podjęte na przełomie maja i czerwca.
Tagi: pko bp, giełda, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz