Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Marvipolu zdecydują 20 listopada o podziale na dwa podmioty

0
Podziel się:
Akcjonariusze Marvipolu zdecydują 20 listopada o podziale na dwa podmioty

Akcjonariusze Marvipolu zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 20 listopada o podziale na dwa niezależne podmioty - deweloperski i motoryzacyjny 20 listopada br., wynika z projektów uchwał na NWZ.

W maju br. w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) został złożony prospekt emisyjny Marvipol Development, spółki, która zgodnie z planem podziału Marvipol przejmie segment deweloperski Grupy w zamian za akcje, które z kolei trafią do akcjonariuszy Marvipolu.

Wcześniej spółka informowała, że Marvipol zdecydował o rozpoczęciu procesu podziału na dwa niezależne, notowane na rynku głównym GPW podmioty - deweloperski i motoryzacyjny. Plan podziału zakłada przeniesienie części działalności spółki funkcjonującej jako Marvipol Spółka Akcyjna Oddział w Warszawie i prowadzącej działalność deweloperską na spółkę Marvipol Development S.A. Z kolei pozostała część działalności spółki - zarządzanie spółkami zależnymi z branży motoryzacyjnej - pozostanie w majątku Marvipol S.A., która docelowo zmieni firmę na British Automotive Holding.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2016 r. spółka miała 654 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)