Notowania

finanse
06.03.2018 15:45

Alior uruchomi akceleracyjny fundusz inwestycyjny w VI, zarządzający 30 mln zł

Warszawa, 06.03.2018 (ISBnews) - Alior Bank uruchomi w czerwcu br. fundusz inwestycyjny, który będzie inwestował w spółki fintechowe, wspierające strategię banku. Fundusz o charakterze akceleracyjnym będzie dysponował kwotą 10 mln zł rocznie tj. 30 mln zł w perspektywie obowiązywania strategii 'Cyfrowego buntownika', poinformował ISBnews prezes Michał Chyczewski. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Fundusz inwestycyjny będzie elementem 'ekosystemu', obejmującego iLab oraz akcelerator Alior Banku.

"W czerwcu br. wystartuje program akceleracyjny dla startupów, działających w obszarze 'otwartej bankowości' (open banking), wykorzystujących API, głównie te wynikające z dyrektywy PSD2, ale nie tylko. Planujemy zaprosić ok. 7-8 startupów do pierwszej edycji. Nabór do pierwszej edycji bank planuje rozpocząć w kwietniu" - powiedział ISBnews prezes.

W ramach oferty startupy otrzymają mentoring, technologiczną platformę testową API i przestrzeń do pracy w nowo otwieranym przez iLab biurze w Warsaw Spire. Uczestnicy akceleratora otrzymają też finansowanie poprzez fundusz inwestycyjny.

Fundusz Aliora będzie inwestował w spółki fintech na wczesnym etapie rozwoju, wspierające strategię banku.

"Fundusz będzie dysponował kwotą w wysokości 10 mln zł rocznie, czyli 30 mln zł w horyzoncie strategii 'Cyfrowego buntownika'. Inwestycje będę realizowane w horyzoncie 10 lat" - powiedział także Chyczewski.

Alior Bank zakłada, że w pierwszym roku działalności w akceleratorze znajdzie się 7-8 spółek, a fundusz zrealizuje 3 inwestycje.

"Dążymy do tego, by wyinkubować dojrzały ekosystem innowacyjności, którego elementem będzie inkubacja wewnętrzna, ale interesuje nas również inkubacja projektów z firmami, które powstają poza bankiem" - powiedział Chyczewski podczas konferencji inaugurującej działalność platformy Bankovo, w którą bank zainwestował 30 mln zł.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Agnieszka Morawiecka

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz