Notowania

To nie koniec kłopotów Almy. PKO BP składa wniosek o upadłość spółki

PKO Bank Polski oraz spółka Benus złożyli - jako wierzyciele - uproszczone wnioski o ogłoszenie upadłości Alma Market - podaje spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Według informacji, sąd zdecydował o wstrzymaniu ich rozpatrywania do czasu uprawomocnienia się postanowienia o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego toczącego się wobec spółki.

Znana sieć delikatesów Alma Market od długiego czasu zmaga się z problemami. W połowie lutego Alma Market w restrukturyzacji, w związku z wydanym nieprawomocnym postanowieniem o umorzeniu postępowania sanacyjnego, złożyła uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

Pod koniec stycznia zarządca masy sanacyjnej w postępowaniu sanacyjnym Alma Market złożył w sądzie rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia wniosek o umorzenie tego postępowania.

Obecnie inwestorem kontrolującym Almę jest biznesmen Tomasz Żarnecki, który posiada 49,7 proc. udziału w kapitale spółki. Od dłuższego czasu ze spółki stopniowo wycofywał się za to Jerzy Mazgaj, który ostatecznie został sobie symboliczną liczbę akcji spółki.

Według raportu za 2016 r. Alma Market odnotowała 233,96 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 149,46 mln zł straty rok wcześniej.

Kurs akcji Alma Market od początku 2016 roku

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2017

WstrzasnietnyTak Tak Tak Tak - Polskie Sklepy - są niszczone - przez markety z Danii - Niemiec - Francji - Portugalii - Szwecji Anglii jestem ciekaw ile ile ile … Czytaj całość

08-04-2017

GOŚĆbo w Polsce nie ma szans na prawdziwe, dobre markety z prawdziwą, dobrą żywnością, z dobrymi serami, słodyczami, wędlinami- jesteśmy na to za biedni- … Czytaj całość

08-04-2017

Lilka LondynBardzo dobry sklep, wspaniale produkty z calego swiata i Polski najlepszej jakosci-niestety nie dla Polaka,ktory lubi duzo i bez smaku albo poprostu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)

Wybrane dla Ciebie