Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
18.09.2015 17:26

Ambitne prognozy finansowe Intercars

Zapowiedziany rozwój organiczny ma polegać na rozwijaniu sieci dystrybucji w oparciu o przedstawicieli - filiantów i ich kooperacji z warsztatami samochodowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Inter Cars S.A.)

Inter Cars celuje w osiągnięcie poziomu 10 mld zł przychodów w 2020 roku, poinformował prezes Robert Kierzek.

"Według strategii 'Inter Cars of the future', dążymy do 10 mld zł obrotu w 2020 roku. Liczymy, że dzięki sieci w Polsce i za granicą oraz współpracy z naszymi dostawcami będziemy w stanie to osiągnąć. Będzie to wzrost organiczny. Chcemy otworzyć 300 nowych filii w tym czasie (wobec łącznie 350 w regionie obecnie) i podwoić udział rynkowy w krajach naszego regionu" - powiedział Kierzek podczas konferencji z okazji 25-lecia firmy.

Według prezentacji, Inter Cars celuje w 4 mld zł przychodów w 2015 r. W 2020 grupa chce generować po 45 proc. obrotów w Polsce i za granicą, zaś 10 proc. stanowić mają nowe rynki. W ubiegłym roku sprzedaż zagraniczna stanowiła 33 proc. przychodów.

Zapowiedziany rozwój organiczny ma polegać na rozwijaniu sieci dystrybucji w oparciu o przedstawicieli - filiantów i ich kooperacji z warsztatami samochodowymi. W efekcie po ok. 60 nowych filii ma być otwierane rocznie do 2020 roku.

Zarząd Inter Cars zapowiedział również strategiczne partnerstwa z markami premium i podpisanie w najbliższym czasie listów intencyjnych z Castrol i Bosh.

Firma realizuje również budowę nowego centrum logistycznego w Zakroczymiu koło Warszawy z 57 tys. m2 zabudowy regałowej. Centrum ruszy w 2016 roku i ma być kluczowym czynnikiem strategii rozwoju.

Inter Cars miał 3,96 mld zł i 178 mln zł netto w 2014 r. Grupa ma 1. pozycję w dystrybucji części samochodowych w regionie CEE, 5. w Europie i 10. na świecie. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

Tagi: handel detaliczny, transport, logistyka, car, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz